Місто

Влада Житомира розглядає можливість передачі комунальних ринків підприємцям, які там торгують

9 June 2021, 12:28

Комунальне підприємство «Інспекція з благоустрою м.Житомира» можуть ліквідувати після того, як вирішать, що робити з комунальними ринками, один з варіантів – віддати їх підприємцям, які там зараз торгують.

Про це мер Житомира Сергій Сухомлин сказав в інтерв’ю Житомир.info.

«В інспекції з благоустрою ми забрали зараз функцію інспектування, бо коли комунальне підприємство проводить роботи з благоустрою, а потім саме себе контролює – це не правильно. Прибирання території ми також перевели на інші комунальні підприємства, які мають для цього ресурси. Фактично у цього КП залишилась лише пайова участь МАФів, яка все ж перейде напряму на виконком, і залишилися ринки. Це КП з часом можна ліквідувати, коли вирішимо, що робити з ринками. Наприклад, віддати ринок «Хлібний» підприємцям, яких там працює 200 чи 300, нехай вони його реконструюють і працюють. Це не функція міста – займатися ринками», - сказав Сергій Сухомлин.

Мер уточнив, що така можливість зараз обговорюється з депутатами, а для її реалізації підприємці мають об’єднатися в акціонерне товариство.

«Підприємці можуть створити акціонерне товариство, де будуть засновниками. Поставимо їм умови, щоб вони там провели реконструкцію, зробили нормальні умови роботи, і нехай працюють: платять за оренду земельної ділянки і сплачують податок як ФОПи. Бюджет з цього отримає набагато більше коштів, ніж отримує зараз, бо частина коштів іде на адміністрування, на заробітну плату. Якось же інші приватні ринки працюють без нашої допомоги», - зауважив Сергій Сухомлин.

Повністю інтерв’ю з мером Житомира читайте тут

Нагадаємо, на початку свої першої каденції, в січні 2016 року, мер Сергій Сухомлин говорив про ліквідацію кількох комунальних підприємств, в тому числі КП «Інспекція з благоустрою м.Житомира». Водноча новим керівником інспекції був призначений депутат міської ради від Об’єднання «Самопоміч» Юрій Юзвинський, який, за словами мера, мав займатися ліквідацією цього підприємства, контракт укладений на рік. Але вже в грудні 2016 року Сухомлин повідомив, що інспекція з благоустрою ліквідовуватися не буде, контракт з Юзвинським продовжили і він працює на цій посаді до сьогодні. КП «Інспекція з благоустрою м. Житомира» належить ринок «Хлібний» та тимчасові торговельні майданчики по вулиці В.Бердичівська, 71 та проспекті Миру, 10.

Як повідомляв Житомир.info, в матеріалі про власників ринків Житомира зазначалося, що на ринку «Хлібний» з вересня 2013 року комунальну землю площею 0,34 га орендувало ТОВ «Фірма Рада», директором якої є колишній депутат міської ради від Партії регіонів Сергій Голішевський.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ринок інспекція з благоустрою Юзвинський Сухомлин КП  
Матеріали по темі