Місто

​Реконструкцію магістрату у Житомирі планують завершити до Дня Незалежності, однак для відвідувачів музей відкриють у 2022 році

14 July 2021, 18:20

Реконструкцію магістрату в Житомирі, де розмістять природничу та історичну експозиції обласного краєзнавчого музею, планують завершити цього року до Дня Незалежності. Втім для відвідувачів новий музей відкриють у 2022 році.

Про це 14 липня журналістам Житомир.info розповів директор Житомирського обласного краєзнавчого музею Роман Насонов.

«Наскільки я знаю, планується здача об’єкту до 24 серпня, але це не означає, що магістрат прийме одразу свого першого відвідувача, переріжемо стрічку і запустимо людей. Ні, тут до роботи приступають самі ж музейники: побудова самої експозиції, розстановка експонатів, проклейка етикетажу, відповідно текстів, тобто роботи ще дуже багато. На сьогодні у нас є проблема із фінансуванням реставрації самих експонатів. Це приблизно 3 млн грн, адже ці речі, які ми хочемо презентувати відвідувачу, у досить непрезентабельному вигляді, неекспозиційному. Це і предмети з металу, з паперу і тканини, тобто над цим потрібно попрацювати. Крім того, нам ще потрібно експозиційне обладнання», – каже Роман Насонов.

За його словами, у реставрованому приміщенні музейники хочуть представити обладунки самурая, кольчугу, яка потребує консерваційних робіт, тому що псується під впливом природних факторів, а також вірчі та дарчі грамоти.

Директор музею зазначив: після завершення реставраційних робіт на облаштування експозицій може піти пів року.

На першому поверсі буде розміщено музей природи, а на другому - історії. Доповнять історичну експозицію сучасними зразками озброєння та особистими речами військових з АТО.

За даними облдержадміністрації, на сьогодні роботи завершені на 80%. На території магістрату продовжують укладати бруківку, а у будівлі вже пофарбували частину залів.

«Кольори у нас тут контрастні підібрані. Чорний та білий, плануємо на першому поверсі, де буде розміщено відділ природи - зелений та синій - це кольори природи», – говорить директор Житомирського обласного краєзнавчого музею Роман Насонов.

Разом із меблями планують купувати й інформаційні кіоски.

«Ти обираєш відповідну тему, яка тебе зацікавила. Умовно, якщо говоримо про історичну експозицію - козацтво. Основні дати, основні особи, ви більш детально знаходите інформацію в інтернеті, не виходячи із музейного закладу. Або ж ті експонати, які ми не можемо представити в експозиціях, ми теж їх заганяємо в електронний варіант і ви зможете ніби 3D розглянути з усіх сторін. Сьогодні ми ведемо перемовини й один інформаційний кіоск коштує близько 22 тис. грн. Їх потрібно як мінімум шість на одному поверсі», – додає Роман Насонов.

Окрім цього, у будівлі працюватиме кав’ярня та крамничка з сувенірами.

Вартість цього проєкту складала приблизно 24 млн грн. Тендер у2019 році виграло ТОВ «Візин Річ» з пропозицією у 21 млн грн. Втім у червні 2021 року департамент регіонального розвитку ОДА оголосив ще один тендер на 10,7 млн грн, щоб завершити усі роботи.

Нагадаємо, будівля Магістрату - одна з найяскравіших архітектурних пам'яток на Замковій горі в Житомирі. Зараз вона належить краєзнавчому музею і після ремонту тут планують розмістити природничу та історичну експозиції. Реставраційні роботи розпочали у вересні 2019 року. Проте на початку минулого 2020 року через епідемію коронавірусу та карантин ремонтні роботи призупиняли. У липні 2020 року ремонтні роботи відновили, а у вересні директор департаменту культури, молоді та спорту Житомирської ОДА Максим Обшта повідомив, що реставрацію колишньої будівлі житомирського Магістрату на Замковій горі у Житомирі завершать наприкінці 2021 року через недофінансування.

Який вигляд мав житомирський Магістрат у березні 2021 року дивіться у фоторепортажі.

Як повідомляв Житомир.info, 22 квітня 2019 року пресслужба Житомирської ОДА оприлюднила проєкт реконструкції магістрату, додавши, що після ремонту туди перенесуть житомирського мамонта, а поруч облаштують музейний сад.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: магістрат реставрація реконструкція ремонт краєзнавчий музей Насонов експозиція  
Матеріали по темі