Фоторепортаж

Який вигляд має житомирський Магістрат, реконструкцію якого збираються завершити до кінця року. Фоторепортаж

12 березня 2021, 12:35

Будівля Магістрату - одна з найяскравіших архітектурних пам'яток на Замковій горі в Житомирі. Зараз вона належить краєзнавчому музею і після ремонту тут планують розмістити природничу та історичну експозиції. Реставраційні роботи розпочали у вересні 2019 року. Проте на початку минулого 2020 року через епідемію ковід та карантин ремонтні роботи призупиняли, у липні 2020 року ремонтні роботи відновили, а у вересні директор департаменту культури, молоді та спорту Житомирської ОДА Максим Обшта повідомив, що реставрацію колишньої будівлі житомирського Магістрату на Замковій горі у Житомирі завершать наприкінці 2021 року через недофінансування.

Наразі в Магістраті вже завершена більша частина робіт.

"Встановлюється грильято, монтується освітлення, кладеться плитка, облаштовуються сходові клітини. Повністю відновлені перекриття між першим та другим поверхами, стіни зашпакльовані, обшиті гіпсокартоном, покладена плитка, проведені роботи по фасаду, встановлено вентиляційну систему та опалювальний теплопункт. Підрядник обіцяє завершити до кінця цього року і каже, що вже виконано близько 70-80% робіт", - розповів директор Житомирського обласного краєзнавчого музею Роман Насонов.

Він проводить невеличку екскурсію залами і розповідає про те, що планують тут створити.

"Перший поверх - природнича експозиція. Другий - історична. Стіни будуть чорними, у вітринах будуть підсвітки. Буде аура таємничості, незрозумілості. Тут буде музейна крамничка. А ось тут буде стояти мамонт", - розповідає Роман Насонов.

За проєктом у будівлі передбачена музейна лабораторія природничого відділу, де ставитимуть досліди.

У музеї - створена з "нуля" потужна вентиляційна система. За словами Романа Насонова, подібні використовують у торгівельних центрах.

Також у підвальних приміщеннях знаходиться опалювальний теплопункт, який регулює температуру кожної батереї у всьому приміщенні.

У дворі планують встановити старовинний кам'яний козацький хрест, датований 17 ст., і планують облаштувати музейну ділянку природничого відділу, де діти зможуть висаджувати рослини і спостерігати за ними.

Новий колір фасаду директор музею вважає вдалим, бо він вигідно підкреслює архітектуру будівлі і не робить її "схожою на торт", проте вечірня підсвітка на самій будові не передбачена.

"Підсвітку облаштуємо по тротуару по низу, бо проєктом не передбачена підсвітка на самій будівлі", - розповів він.

Як повідомляв Житомир.info, реставрацію житомирського магістрату, у якому планують створити музей природи та історії, завершать у 2021 році.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Магістрат реконструкція музей Насонов  
Матеріали по темі