Місто

Реставрацію житомирського магістрату, у якому планують створити музей природи та історії, завершать у 2021 році

23 вересня 2020, 18:19

Реставрацію колишньої будівлі житомирського магістрату на Замковій горі у Житомирі завершать наприкінці 2021 року через недофінансування. Про це 23 вересня повідомив директор департаменту культури, молоді та спорту Житомирської ОДА Максим Обшта.

«У зв'язку з коронавірусом, секвестром бюджету на 2020 рік, кошти з цього об'єкта було зменшено з державного бюджету. Ремонтно-реставраційні роботи проводяться з двох джерел фінансування – державного та обласного бюджетів. У зв’язку з цим у 2021 році заплановано завершення усіх робіт у магістраті. Кошторисна вартість – 23 мільйони гривень. На цей рік було передбачено 10 млн і фактично було знято до 5 млн з державного фінансування на цей рік», – каже директор департаменту культури, молоді та спорту Максим Обшта.


За словами директор департаменту, підрядник закінчує всі роботи, що були профінансовані, а інші переносяться на наступний рік.

«Кошти, яких не вистачає, а там по проєкту передбачався благоустрій території навколо самого магістрату, інші роботи гідрозахисті, водозахисті, тобто ці всі роботи будуть переноситись на 2021 рік. Звичайно, підрядник буде виконувати ті роботи, які були ним виконані та оплачені замовником – департаментом регіонального розвитку», – додає Максим Обшта.

Під час робіт виявилося, що у проєкті не передбачено встановлення підвіконь та обшивки стелі вогнетривким гіпсокартоном, тому у проєкт доведеться вносити зміни, і, відповідно, виділяти додаткові гроші.

Сьогодні і всередині, і на навколо будівлі продовжуються роботи. Підрядник фарбує фасад у зелений колір. Всередині замінили перекриття між першим та другим поверхами, провели електрику, обшили стіни гіпсокартоном та починають їх шпаклювати. У музеї також передбачена сучасна система вентиляції та опалювальний пункт, де регулюватимуть температуру.

Варто зазначити, що тендер на реставрацію будівлі оголосили у травні 2019 року, кінцевий строк виконання робіт був 31 грудня 2019 року. Далі договір з підрядником продовжили до 31 грудня 2020 року, а у липні цього року – ще на один рік: до 31 грудня 2021 року.

Нагадаємо, розпочали реставрацію будівлі колишнього магістрату у вересні 2019 року без попередніх розкопок. Тоді житомирські археологи стверджували, що проведення будь-яких земляних робіт без археологічних досліджень незаконне. У жовтні Житомирська ОДА підписала договір про археологічний нагляд з Інститутом археології.

У липні 2020 року у Житомирській ОДА повідомили про проблеми з фінансуванням реставраційних робіт колишньої будівлі магістрату та пообіцяли вирішили це питання.

Як повідомляв Житомир.info, 22 квітня 2019 року прес-служба Житомирської ОДА оприлюднила проєкт реконструкції магістрату, додавши, що після ремонту туди перенесуть житомирського мамонта, а поруч облаштують музейний сад.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: магістрат реставрація  
Матеріали по темі