Влада

НАЗК завершило перевірку декларацій двох нардепів від Житомирської області: в одного виявили ознаки злочину

31 July 2021, 13:00

Національне агентство з питань запобігання корупції завершило повні перевірки 294 декларацій: у 64 з них виявлені ознаки кримінального або адміністративного правопорушення, загальна сума недостовірних відомостей у грошовому вираженні у перевірених деклараціях склала понад 255 млн грн.

Про це 31 липня повідомила пресслужба НАЗК.

«У 52 деклараціях було виявлено ознаки адміністративного порушення (ч. 4 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Ці посадовці не зазначили майна на суму від 100 до 500 прожиткових мінімумів (від 227 тис. грн до 1,1 млн грн). Відповідні адміністративні протоколи будуть направлені до суду. Саме суд може призначити цим посадовцям покарання у вигляді штрафу. А у разі, якщо декларант не займає високу посаду, НАЗК направить відповідні матеріали для складання адмінпротоколів до Національної поліції України. У 12 деклараціях НАЗК виявило ознаки кримінального правопорушення (ст. 366-2 Кримінального кодексу України). У кожній з цих декларацій посадовці не зазначили майна на суму понад 1,1 млн грн», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у зв’язку з виявленими ознаками кримінальних правопорушень НАЗК направить до вказаних правоохоронних органів за підслідністю обґрунтовані висновки (результати перевірки) щодо декларацій 12 осіб, серед яких – народний депутат Михайло Забродський.

Нагадаємо, 22 березня 2021 року НАЗК розпочало повну перевірку 89 декларацій, у переліку осіб, чиї декларації перевірять у порядку черговості, були двоє народних депутатів від Житомирської області – Богдан Кицак (обраний від Бердичівського округу №63 від партії «Слуга народу») та Михайло Забродський (колишній депутат Житомирської облради, обраний до ВРУ по списку партії «Європейська Солідарність»).

В декларації Богдана Кицака виявили недостовірні дані про вартість квартири у Бердичеві та не вказані 140 тис. 030,75 грн на банківському рахунку. Ознак кримінального правопорушення НАЗК не встановило. Звіт про перевірку читайте тут.

В декларації Михайла Забродського виявили недостовірні відомості на загальну суму 1 млн 566 тис. 700,09 грн. Зокрема, нардеп в декларації не згадав про садовий будинок загальною площею 166,2 кв.м та земельну ділянку, на якій він розташований, в селі Гнідин Бориспільського району Київської області – декларант орендував зазначену нерухомість з 27 березня 2020 року. Забродський у пояснені НАЗК не заперечував щодо оренди зазначеного будинку та повідомив, що сплачував за нього щомісяця 23 тис. грн орендної плати. Але ці пояснення Нацагентство не врахувало і зафіксувало недостовірні відомості на суму вартості будинку та земельної ділянки – 1 млн 543 тис. 638,97 грн. Також народний депутат неправильно вказав вартість двох причепів.

У діях суб’єкта декларування встановлені ознаки злочину, передбаченого ст..366-2 КК України (Декларування недостовірної інформації). Звіт про перевірку читайте тут.

Як повідомляв Житомир.info, 28 липня 2021 року НАЗК розпочало повну перевірку ще 40 декларацій, серед яких – декларація нардепа Сергія Кузьміних (обраний від Чуднівського округу №67 від партії «Слуга народу»).

Також, з початку 2021 року за результатами автоматичного аналізу НАЗК розпочало перевірку декларацій депутат Житомирської обласної ради Володимира Кропивницького, його дружини, депутатки Житомирської міської ради Людмили Кропивницької та депутата облради Віктора Развадовського.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: НАЗК нардеп декларація перевірка Забродський  
Матеріали по темі