Здоров'я

​Штам «Delta» підтвердили у 20 хворих на коронавірус з Житомирської області, одна жінка померла

12 August 2021, 10:10

Серед хворих на коронавірус з Житомирської області виявили 20 випадків інфікування штамом «Delta». Одна хвора померла.

Про це вранці 12 серпня повідомив Житомирський обласний лабораторний центр з посиланням на інформацію заступника директора Юрія Лутая.

«ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляє, що в області діагностовано перші випадки захворювань COVID-19, який спричинений штатом «Delta». Всі 20 зразків, взятих у хворих в Житомирській області і у яких вірусологічною лабораторією нашого центру виявлений штам «Delta», підтверджені референс-лабораторією Центру громадського здоров’я (м.Київ). Хворі виявлені в декількох населених пунктах області, зокрема в Житомирі, Новограді-Волинському, Лугинах тощо. Одна хвора померла. Двоє хворих громадян прибули із Росії та Туреччини», - йдеться у повідомленні.

Зважаючи на викладену інформацію, лабораторний центр констатує наявність штаму «Delta» в області і просить громадян з усією відповідальністю віднестись до необхідності дотримання протиепідемічних норм та правил.

«Найменше, що громадяни можуть зробити для уникнення інфікування вірусом – це вдягати в закритих приміщеннях маску, часто мити руки, застосовувати деззасоби, уникати масових заходів та дотримуватись фізичної дистанції мінімум 1,5 метри. Але найкращим способом не захворіти і не бути джерелом інфекції – це звичайно вакцинація. Ми закликаємо населення області проявити громадянську свідомість і йти на пункти щеплення. Кожен, хто вакцинується, внесе свій вклад в боротьбу з епідемією і не дасть вірусу можливості поширюватись і далі. Будь-яка вакцина, яка є сьогодні в Україні, добре працює і проти штаму «Delta», який стає домінуючим у всьому світі. Адже за статистикою Міністерства охорони здоров’я 99% тих, хто захворів на COVID-19, були невакцинованими», - зазначив Юрій Лутай.

Як повідомляв Житомир.info, станом на 09:00 12.08.2021 (за минулу добу – 11 серпня) у Житомирській області зареєстровано 41 новий підтверджений випадок коронавірусу. Одна людина померла. Всього випадків (з наростаючим підсумком) – 89085. Померло (всього) –1813.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Delta коронавірус COVID-19 вірус ПЛР тест зараження летальний випадок смерть  
Матеріали по темі