Місто

​Сезон грибів у розпалі: які різновиди продають на житомирському ринку та як діяти при отруєнні

8 September 2021, 17:38

Сезон грибів у розпалі. Лисички та білі гриби на Житньому ринку пропонують житомирянам продавчині. Кажуть - продукція безпечна та зібрана в лісах Житомирської області.

«Грибочки коштують 150 грн за відеречко, а для маринування маленькі по 100 грн, лисичка 50 грн, гриби із Червоноармійського району. Їх завжди перевіряють, у нас є документи з перевірки. Найчастіше купують білий гриб, але усілякі беруть: і сироїжку, і решетняк, і польські гриби, і краснюки, але в основному беруть білий гриб. Є такий синій гриб, коли на нього натискаєш, він моментально синіє, це означає, що він умовно їстівний. Ще є подібний до білого гриба, але у нього ніжка тоненька, і він, коли його перевертаєш, в нього ніжка не жовта, а рожева — такі гриби брати не можна, тому що там дуже багато дубильних речовин», — розповідає продавчиня Зоя.

На початку літа на Житомирщині були випадки отруєння грибами, тому ми вирішили розповісти, як уберегти себе.

Навіть їстівні гриби можуть бути небезпечні, якщо їх попередньо не обробити та неправильно приготувати. Лікарі розповідають, які симптоми вказують на отруєння, та як діяти у такому випадку.

«Симптоми при отруєнні грибами можуть з’явитися не одразу, вони можуть з’явитися, як після 30 хв, так і до 16-18 годин. Перші симптоми: нудота, блювання, різі в животі, діарея, головні болі, мігрені, запаморочення, галюцинація. Тобто страждає не тільки кишково-шлунковий тракт, а й серцево-судинна та нервова системи, печінка та нирки. Найперше, що потрібно зробити, це викликати блювання, можна випити кілька склянок кип’яченої води із сольовим розчином, наприкінці обов’язково випити сорбенти, наприклад, активоване вугілля з розрахунком на те, що одна таблетка на 10 кг маси тіла. Якщо, наприклад, вага людини складає 80 кг, їй потрібно випити 8 таблеток активованого вугілля. І обов’язково викликати швидку допомогу», — розповідає лікар-анестезіолог КП «Лікарня № 1» Олена Сироткіна.

Лікар-анестезіолог зазначає: якщо вчасно не зреагувати, наслідки можуть бути фатальними.

«Людина може померти протягом 5-6 днів. Це можуть бути легкі симптоми, так і важкі, з якими людина перебуватиме у реанімаційному відділені, і ця допомога може вже бути неефективною. Тому що страждає не тільки шлунково-кишковий тракт, а й печінка, нирки, серцево-судинна система і головний мозок», — каже Олена Сироткіна.

Також у лікарні зазначили, якщо ви не вмієте розпізнавати гриби або маєте сумніви, краще не ризикувати.

Нагадаємо, на початку 2021 року двоє жителів Житомирської області потрапили до реанімації з отруєнням грибами.

Як повідомляв Житомир.info, у 2020 році в Житомирській області зареєстрували 14 випадків отруєння грибами. Серед постраждалих були двоє дітей: 2-річна дівчинка та 16-річний підліток, який наївся мухоморів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: гриб білий гриб лисичка ринок отруєння  
Матеріали по темі