Здоров'я

​У МОЗ назвали медичні заклади Житомирської області, в яких МРТ і КТ безоплатні для пацієнтів з онкологією

27 October 2021, 11:44

Діагностика і лікування онкологічних хвороб входять до Програми медичних гарантій та є безоплатними для пацієнтів. Такі вартісні методи діагностики, як МРТ і КТ передбачені у пакеті хіміотерапевтичного лікування.

Про це 27 жовтня повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

«За хіміотерапевтичне лікування дітей та дорослих у стаціонарних та амбулаторних умовах у медзакладах, які підписали відповідні пакети з НСЗУ, пацієнти платити не повинні. За лікування пацієнтів медичним закладам платить НСЗУ. Наприклад, у 2021 році за пакетом хіміотерапевтичного лікування заклади отримали 1,3 млрд грн», - йдеться у повідомленні.

Взагалі хіміотерапевтичне лікування включає всі необхідні інструментальні дослідження пацієнтам із підтвердженим онкологічним діагнозом, зокрема:

  • магнітно-резонансна томографія (в тому числі з внутрішньовенним контрастуванням);
  • рентгенологічні дослідження, в тому числі комп’ютерна томографія (з внутрішньовенним контрастуванням).

МРТ і КТ безоплатні для пацієнтів з клінічно та морфологічно встановленим діагнозом злоякісного новоутворення у 100 закладах у всіх регіонах України. Їх перелік та розташування є на дашборді НСЗУ (у фільтрі Напрям оберіть “Онкологія”, Група послуг — “Хіміотерапевтичне лікування”).

На Житомирщині таких закладів 5:

  • КНП "ЖИТОМИРСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ОНКОЛОГІЧНИЙ ДИСПАНСЕР" ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
  • КП "ЛІКАРНЯ №1" ЖИТОМИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
  • КП "ЛІКАРНЯ №2 ІМ. В.П. ПАВЛУСЕНКА"
  • ТОВ "МЕДІБОР ПЛЮС"
  • КНП "ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ ІМ.О.Ф.ГЕРБАЧЕВСЬКОГО" ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

Що ще пацієнт отримує безоплатно під час хіміотерапії, можна побачити у вимогах ПМГ (пункт 26, файл Специфікація).

Щоб отримати лікування в межах пакету “Хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах”, в тому числі - і безоплатне КТ, МРТ, пацієнту потрібне електронне направлення. Направлення пацієнтам із встановленим онкодіагнозом видає лікуючий лікар.

«Якщо у медзакладі у пацієнта вимагають гроші за послуги, які є безоплатними, залишайте скаргу головному лікарю медичного закладу, а також НСЗУ. Як це зробити, в інформації за посиланням», - йдеться у повідомленні МОЗ.

Як повідомляв Житомир.info, 26 вересня 2021 року правоохоронці повідомили, що у Житомирській області викрили схему продажу безкоштовних ліків для онкохворих: медики призначали онкохворим лікування, а дороговартісні ліки пропонували купувати в аптеках при тому, що дані медикаменти вони безкоштовно отримували від держави на кожного хворого. Ліки згодом по документах списувались, а у реальності продавались представникам приватних аптекарських мереж у кількох областях України за значно заниженими цінами, така схема діяла принаймні упродовж останніх пів року, щомісячно забезпечуючи дохід її організаторам у розмірі близько півмільйона гривень. 28 вересня керівництво Житомирської облради надало офіційний коментар щодо ситуації з обшуками в онкодиспансері. Директор Житомирського обласного онкодиспансеру Ігор Сабадаш заявив, що весь колектив шокований, що їх колеги заробляли на препаратах для важкохворих людей.

Наказом від 1 жовтня 2021 року в онкодиспансері була створена комісія з проведення службового розслідування можливих фактів зловживання службовим становищем та незаконного заволодіння лікарськими засобами посадовцями закладу, а троє працівників відсторонені від посад: завідуючий хіміотерапевтичним відділенням Гринчук С.О., лікар уролог Пономарьов О.В., медична сестра по введенню хіміопрепаратів Калюжна Л.І. В серпні 2020 року Сергій Гринчук, який зараз є депутатом Житомирської міської ради від ОПЗЖ, був переведений з посади зав.відділення на посаду лікаря онколога цього ж відділення, не погоджуючись з наказом керівництва онкодиспансеру Гринчук звернувся до суду і рішенням від 16 грудня 2020 року був поновлений на посаді завідуючого хіміотерапевтичним відділенням.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КТ МРТ онко хіміотерапія  
Матеріали по темі