Події

Житомирські ЗМІ назвали прізвище завідувача відділення, причетного до збагачення за рахунок онкохворих

28 September 2021, 11:49

Місцеві ЗМІ назвали прізвища працівників обласного онкодиспансеру, які наживалися на хворих, змушуючи їх купувати ліки, що безкоштовно надавала держава: Сергій Гринчук та Олександр Заруцький.

Речниця поліції Житомирської області Алла Ващенко в коментарі Житомир.info наголосила, що 24 вересня слідчі проводили обшуки у службових кабінетах онкодиспансеру та аптечних пунктах, але нікого не затримували, бо досудове розслідування ще триває і обвинувачення не пред’явлені.

Сергій Гринчук в 2020 році став депутатом Житомирської міської ради, балотувався від ОПЗЖ, він – завідувач хіміотерапевтичного відділення КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради.

В серпні 2020 року Сергій Гринчук був переведений з посади зав.відділення на посаду лікаря онколога цього ж відділення. Не погоджуючись з наказом керівництва онкодиспансеру Гринчук звернувся до суду.

«У вересні 2020 року позивач звернувся до суду з указаним позовом, посилаючись на те, що до 25.08.2020 року він працював на посаді завідуючого хіміотерапевтичного відділення КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради, будучи головою первинної профспілки. 25.08.2020 року він був повідомлений адміністрацією про переведення із займаної посади на посаду лікаря онколога, а із змісту наказу № 79/ОД від 25.08.2020 року він дізнався, що його переведення відбулося з метою удосконалення роботи відділення, зняття соціальної напруги, яка виникла після публікації в мережі Інтернет відеозапису про роботу хіміотерапевтичного відділення та викликала масштабні обурення та невдоволення в суспільстві щодо діяльності відділення і закладу в цілому. Зазначений наказ вважає незаконним, оскільки згоду на переведення на посаду лікаря він не висловлював ні усно, ні письмово, а поширена інформація не має до нього ніякого відношення. Таким рішення роботодавця були порушені його права, що також призвело до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв`язків, змін у виробничих відносинах, спричинило вплив на його авторитет у колективі як завідуючого та голови первинної профспілки, вимагаючи від нього додаткових зусиль для організації його життя», - йдеться в матеріалах суду.

Рішенням Богунського районного суду від 16 грудня 2020 року Сергій Гринчук був поновлений на посаді завідуючого хіміотерапевничним відділенням, а з комунального підприємства стягнули 700 гривень різниці в заробітку. Зауважимо, що Гринчук хотів ще отримати 10 тис. грн на відшкодування моральної шкоди та щоб директор онкодиспансеру Ігор Сабадаш оголосити повний текст судового рішення на зборах трудового колективу КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» в присутності позивача.

Онкодиспансер рішення суду першої інстанції не оскаржував і 22 січня 2021 року воно набуло законної сили.

Скріншот з рішення Богунського райсуду

Зазначимо, що дружиною Сергія Гринчука в декларації за 2020 рік вказана Галина – донька заступника директора департаменту охорони здоров’я ОДА Віктора Лучківа, онука керівника Житомирського ОЛЦ Зіновія Парамонова. З травня 2021 року Сергій та Галина розлучені.

Зарплата Сергія Гринчука за 2020 рік становила 132 тис. 815 грн, ще 71 тис. 585 грн він отримав від підприємницької діяльності. Готівкою працівник онкодиспансеру декларував 300 тис. гривень.

Інформація про те, що Олександр Заруцький працює в онкодиспансері поки не підтверджена, натомість є припущення, що він причетний до аптечної мережі, через яку збували ліки.

Нагадаємо, 26 вересня правоохоронці повідомили, що у Житомирській області викрили схему продажу безкоштовних ліків для онкохворих: медики призначали онкохворим лікування, а дороговартісні ліки пропонували купувати в аптеках при тому, що дані медикаменти вони безкоштовно отримували від держави на кожного хворого. Ліки згодом по документах списувались, а у реальності продавались представникам приватних аптекарських мереж у кількох областях України за значно заниженими цінами, така схема діяла принаймні упродовж останніх пів року, щомісячно забезпечуючи дохід її організаторам у розмірі близько півмільйона гривень.

Як повідомляв Житомир.info, у грудні 2018 року департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА провів тендер на реконструкцію будівлі Житомирського обласного онкологічного диспансеру з прибудовою. Перемогу в аукціоні отримало ТОВ «Уют Строй» з ціновою пропозицією у 69 млн 556,6 тис. грн. 28 грудня 2018 року з переможцем торгів був укладений договір, за яким прибудову онкодиспансеру підрядник мав звести до кінця 2019 року. Втім на початку січня 2020 року «через документально підтверджені об’єктивні обставини» строк дії договору продовжили до 31 грудня поточного року.

У червні 2020 року голова ОДА показував, що вже зробили в житомирському онкодиспансері за 34,4 млн грн. В квітні 2021 року обласна влада розповідала про плани завершити реконструкцію до кінця поточного року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: онкодиспансер шахрайство корупція Гринчук поліція  
Матеріали по темі