Місто

У житомирському ТТУ звітують про збитковість підприємства та констатують, що підвищення ціни на проїзд не уникнути

29 October 2021, 12:59

За підсумками 9 місяців роботи збитки комунального підприємства «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Житомирської міської ради склали приблизно 8 мільйонів гривень. Окрім того, підприємство зазнає значних втрат у зв’язку з безоплатним перевезенням пільгових категорій громадян, які держава не відшкодовує.

Про це 29 жовтня розповів заступник начальника КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Сергій Лазарєв, звітуючи про підсумки роботи ТТУ за 9 місяців 2021 року.

«Доходи підприємства за звітний період склали 201 млн грн, витрати десь 209,6 мільйонів гривень. І збитки склали 8 мільйонів гривень. На жаль, починаючи з 2016 року держава не відшкодовує пільгові перевезення. Внаслідок цього за 9 місяців втрати підприємства склали майже 97 мільйонів гривень», – розповів Сергій Лазарєв.

Він зазначив, що за 9 місяців електротранспортом було перевезено більш ніж 27 млн пасажирів, з них 11,5 млн – «платних» і приблизно 15,5 млн – пільговиків.

Зі слів заступника начальника КП, станом на 1 жовтня на балансі підприємства було 153 тролейбуси, 23 трамваї, 17 автобусів. Щоденно на лінію виходять 88 тролейбусів, 10 трамваїв і 14 автобусів.

Звітуючи, Сергій Лазарєв запевнив, що заробітну плату на підприємстві виплачують справно – заборгованості немає, середня зарплата складає майже 13 тисяч гривень.

«На підприємстві сьогодні працюють 854 особи. Середня заробітна плата складає 12 748 грн. За підсумками 9 місяців підприємство не має заборгованості з виплати заробітної плати, а також зі сплати податків», – зауважив заступник начальника ТТУ.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо можливого підняття вартості проїзду в комунальному транспорті, Сергій Лазарєв звернув увагу на зростання ціни на електроенергію. Тому, зауважує він, зростання ціни на проїзд не уникнути.

«Немає що тут приховувати. Ціна на електроенергію на ринку з серпня значно зросла, а вартість електроенергії – це 30-40% від собівартості проїзду. Кожен день я дивлюсь ціну на ринку на добу вперед. На сьогодні ця ціна – 5,49 грн, а раніше була 3,40 грн. Так що я не хочу нікого тут обманювати, але підняття ціни на проїзд не уникнути», – сказав заступник начальника ТТУ.

Як повідомляв Житомир.info, 21 жовтня 2021 року в ефірі програми «Діалоги» на Житомир.info міський голова Сергій Сухомлин розповів про плани повернути часові обмеження у громадському транспорті для пільгових категорій населення, тобто пільговий проїзд буде діяти лише з 10.00 до 16.00.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ТТУ звіт Лазарєв тролейбус трамвай проїзд транспорт ціна  
Матеріали по темі