Влада

Мінцифри відкриє у Житомирській області офлайн-пункти «Дії»: допомагатимуть із генеруванням COVID-сертифікатів

9 November 2021, 11:59

Цього тижня Мінцифра починає відкривати офлайн-пункти «Дії» в регіонах, де служба підтримки допомагатиме українцям із генеруванням COVID-сертифікатів. Вони працюватимуть у наймасовіших пунктах вакцинації.

Про це під час інспекції одного з пунктів допомоги в Києві заявив віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров – інформує 9 листопада пресслужба міністерства.

«Ми запустили п’ять пунктів у Києві в пунктах вакцинації минулого тижня. Серед яких залізничний вокзал і аеропорт. Ми побачили, що дуже багато людей підходять та питають, як скористуватися не тільки сертифікатами, а ще й тією чи іншою послугою. Ми розуміємо зараз, що потрібно допомагати людям по всій країні. Тому другий тиждень майже щодня їжджу у центри масової вакцинації, спілкуюсь з людьми, медичними працівниками», - розповів Федоров.

В офлайн-пунктах можна проконсультуватися з таких питань:

дізнатися про види СOVID-сертифікатів та шляхи їх отримання;

подати заявку на отримання СOVID-сертифіката на порталі та в застосунку Дія;

які дані перевірити, щоб сертифікат згенерувався, якщо проблема виникла в лікаря (сімейного або того, який проводив щеплення);

визначити помилку генерування сертифіката;

що робити, щоб продовжити термін дії сертифіката з 6 місяців до 365 днів.

«До кінця цього тижня у 20 областях України відкриються понад 100 пунктів допомоги. Ціль Мінцифри – відкрити такі пункти у масових центрах вакцинації в кожній області. Федоров зазначив, що з відкриттям офлайн-пунктів допомагає місцева влада та волонтери. За словами міністра, до пунктів допомоги щодня звертаються близько 500 людей. Частина звернень – від людей старшого віку, які потребують додаткової консультації. Також достатньо молоді, яка хоче бути впевнена в тому, що сертифікат згенерується та з ним можна буде подорожувати», - йдеться у повідомленні.

На сьогодні в «Дії» згенеровано понад 8 мільйонів СOVID-сертифікатів. Їхня кількість зростає щодня. За словами Федорова, команда Мінцифри зараз працює над впровадженням алгоритмів, які допоможуть автоматично виправляти помилки лікарів в електронній системі охорони здоровʼя:

«Більшість помилок пов’язані з тим, що лікарі через навантаження некоректно вносять дані. Ми розуміємо це, тому намагаємося допомоги медпрацівникам, розвантажити їх. Створили декілька алгоритмів, які будуть автоматично виправляти помилки завчасно. Скоро все буде працювати, як треба – і з точки зору якості даних, і з точки зору стабільності», - зазначив віцепрем’єр – міністр.

Водночас директор департаменту розвитку електронної системи охорони здоров‘я Національної служби здоров’я України Дмитро Черниш в ефірі «Громадського радіо» пояснював причини того, що може не сформуватися COVID-сертифікат у «Дії» та чому найчастіше виникають із цим проблеми.

«Найчастіше виникають проблеми, коли під час вакцинації неправильно були внесені дані саме про вакцинацію або дані про вакцинацію були внесені з помилкою. Тобто в пункті щеплення дані про першу і другу дозу мають бути в несені в ту саму медичну картку пацієнта, і досить часто, найпоширеніші помилки – це коли «Дія» каже, що не знайдено записів про вашу вакцинацію. Це може бути тому що лікар не в той же день вніс запис про вакцинацію, є лікарі, які роблять це пізніше, або була допущена помилка, наприклад, в серії вакцини, і за такою вакциною не формується сертифікат», - сказав Дмитро Черниш.

Він зазначив, що при вже майже 5 млн сформованих COVID-сертифікатів у «Дії» до НСЗУ надійшло майже 10 тисяч звернень, тобто 10 тисяч пацієнтів не змогли собі сформувати ці сертифікати.

«Якщо дані про вакцинацію не внесені, потрібно звернутися до пункту вакцинації або до лікаря, якщо ви знаєте, хто проводив вакцинацію, і попросити його все таки внести ці дані або щоб він скоординував, коли він їх внесе. Тобто, можливо, він не під час візиту вніс дані, а ввечері їх внесе, або на наступний день. Потрібно це з’ясувати. Якщо в даних помилка, потрібно звернутися до цього лікаря, і лікар має виправити цю помилку, тому що система спроєктована таким чином, що вносити зміни в дані про вакцинацію, може тільки той, хто робив цю вакцинацію. Це не може робити якийсь інший лікар, який навіть не розуміє, чим був факт проведення вакцинації. Як правило, у пунктах вакцинації надають такі паперові невеличкі довідки, де було написано, хто мені робив вакцинацію, але кожен пункт вакцинації організовано по-іншому. Також, якщо в даних про вакцинацію помилка, то автора даних про вакцинацію бачить, до прикладу, сімейний лікар. Тобто, якщо вам «Дія» не формує сертифікат через те, що в ваших даних про вакцинацію помилка, ваш сімейний лікар може побачити, який саме лікар вносив ці дані, і скоординуватися з цим лікарем для того, щоб він їх поправив», - пояснив директор департаменту НСЗУ.

Нагадаємо, наказом від 9 листопада 2021 року Міністерство охорони здоров’я розширило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим.

Як повідомляв Житомир.info, 20 жовтня 2021 року на засіданні Кабміну затвердили умови відсторонення від роботи невакцинованих працівників відповідно до переліку професій, затвердженого наказом МОЗ від 4 жовтня 2021 року. 2 листопада 2021 року голова облдержадміністрації Віталій Бунечко розповідав, що в Житомирській ОДА працює 504 особи і 95% вже вакциновані, згодом оприлюднили розпорядження Бунечка про відсторонення від роботи невакцинованих працівників ОДА з 8 листопада 2021 року. На засіданні Житомирського міськвиконкому 4 листопада ухвалили рішення про обмежувальні заходи щодо недопущення поширення коронавірусної інфекції COVID-19, яким ввели часові обмеження в транспорті для пільговиків та недопущення до робочих місць невакцинованих працівників, які будуть переведені на дистанційну роботу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Мінцифри Дія вакцинація щеплення сертифікат НСЗУ  
Матеріали по темі