Події

Суд в Житомирі продовжив термін тримання під вартою обвинуваченому у вбивстві семи людей, адвокат клопотав про домашній арешт

25 November 2021, 19:14

У Богунському районному суді Житомира 25 листопада продовжили розглядати справу про вбивство сімох людей орендарем ставка в селі Новоселиця Попільнянського району.

Адвокат обвинуваченого Андрій Шкварко клопотав перед судом про домашній арешт з електронним браслетом, але суд не підтримав клопотання щодо пом’якшення запобіжного заходу та продовжив обвинуваченому термін перебування під вартою до 23 січня 2022 року.

Адвокат Анатолія Захаренка каже, що таке рішення суду планують оскаржувати в Апеляційному суді.


«Дійсно, суд не підтримав позицію захисту. Проте, хотів би звернути увагу, що прокурором та захистом доведено те, що немає ризику щодо впливу обвинуваченим Анатолієм Захаренко на свідків, потерпілих. Не доведено ризик щодо можливого вчинення іншого кримінального правопорушення, а також щодо перешкоджання кримінального провадження. Тому - це перша перемога, я вважаю.

Незважаючи на те, що суд дослухався до позиції захисту, ми будемо намагатися довести в Апеляційному суді, і будемо оскаржувати той факт, що ризик щодо переховування є мінімальний. Ми будемо доводити і просити Апеляційний суд ухвалити нове рішення - змінити запобіжний захід на домашній арешт з носінням електронного браслету. Цей запобіжний захід в повній мірі влаштує сторону захисту, тим більше надасть Анатолію Захаренку пройти відповідне та належне лікування. Як я заявляв у судовому засіданні про те, що Анатолій Захаренко отримує мінімальну пенсію, він не є забезпеченою людиною, яка може собі дозволити уникнути покарання. Він хворий, ми це бачили на минулому судовому засіданні, коли викликали йому швидку допомогу. «Швидка» приїхала і міряла йому тиск і виявила те, що, дійсно, тиск 213/181 ударів серця», — каже адвокат Андрій Шкварко.

Наступне засідання по справі заплановане на 3 грудня.

Нагадаємо, 24 листопада у Житомирі з зали суду госпіталізували обвинуваченого у вбивстві 7 людей Захаренка та перенесли розгляд справи.

23 листопада, суд постановив відкласти розгляд справи на 24 листопада, аби надати можливість стороні захисту ознайомитися із матеріалами кримінального провадження та узгодити позицію з обвинуваченим.

Як повідомляв Житомир.info, 22 травня 2020 року в селі Новоселиця Попільнянського району орендар ставу застрелив сімох киян, які приїхали порибалити. На місці стрілянини правоохоронці вилучили 5 одиниць зброї, одна рушниця належала орендарю ставка. Чоловіку оголосили про підозру, а поліція показала відео огляду місця події. 23 травня Житомирський суд арештував на два місяці 58-річного орендаря ставка Анатолія Захаренка. Згодом єдиний, хто вижив в стрілянині – Вадим Федюнін, ветеран батальйону імені Кульчицького – дав перше інтерв’ю після трагедії.

9 листопада 2020 року в Богунському районному суді Житомира відбулося перше засідання по справі про масове вбивство. 10 лютого 2021 року Вадим Федюнін, який вижив під час стрілянини на ставку в Новоселиці, на суді розповів свою версію подій. 19 травня в суді виступав обвинувачуваний Анатолій Захаренко: запевнив, що гості стріляли в нього перші, він захищався і сам викликав поліцію. 4 червня мали проходити судові дебати, але їх перенесли на наступне засідання. Родичі вбитих зазначали, що вимагають для Захаренка довічне позбавлення волі.

25 серпня Житомирський апеляційний суд розглядав апеляційну скаргу обвинуваченого Захаренка на ухвалу Богунського районного суду м. Житомира від 2 серпня 2021 року, якою йому продовжено строк тримання під вартою до 30 вересня 2021 року включно. Обвинувачений хотів вийти під домашній арешт. 14 вересня через неявку потерпілого та одного з адвокатів Богунський районний суд відклав розгляд справи про вбивство сімох людей орендарем ставка в селі Новоселиця Попільнянського району.

27 вересня 2021 року в Богунському районному суді м. Житомира продовжили розглядати справу про вбивство сімох людей орендарем ставка в селі Новоселиця Попільнянського району. Адвокат обвинуваченого клопотав, щоб Захаренку змінили запобіжний захід на домашній арешт через стан здоров’я, а прокурор – про продовження строку тримання під вартою.

23 листопада у Богунському районному суді Житомира продовжили розглядати справу про вбивство сімох людей Анатолієм Захаренком. Оскільки 26 листопада спливає термін тримання під вартою Анатолія Захаренка, прокурор клопотав перед судом про продовження терміну на 60 діб. Водночас, адвокат обвинуваченого клопотав про перенесення судового засідання через недовивчення справи та закінчення робочого дня. Сам же обвинувачений говорив про «катування» та обіцяв звернутися до Європейського суду.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Захаренко суд вбивство адвокат Шкварко термін  
Матеріали по темі