Події

​Суд допитав керівника лікарні, в якого директор департаменту Житомирської ОДА вимагав «відкат»

8 December 2021, 21:11

Корольовський районний суд Житомира 8 грудня продовжив розглядати кримінальну справу затриманого на хабарі ексдиректора департаменту охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації Миколи Суслика.

Під час засідання допитали трьох керівників медичних закладів області. Усі вони повідомили, що мали суто робочі стосунки з обвинуваченим та зазначили, що від них «відкату» не вимагали. Крім того, на допит покликали колишнього генерального директора Коростенської центральної міської лікарні Миколу Ходаківського, який розповів, що Микола Суслик вимагав від нього хабар.


«1 грудня 2020 року мій секретар повідомив, що мені потрібно з’явитися в департамент охорони здоров’я на 13-ту годину. Повідомлення було отримано на електронну адресу центральної міської лікарні. О 15-й годині я прибув у Житомир до начальника департаменту охорони здоров’я Миколи Суслика. Зустріч проводилася в кабінеті заступника, на цій зустрічі запитали, які є проблемні питання на сьогоднішній день. Наприкінці розмови, яка тривала 15-30 хв., було озвучено Миколою Петровичем, що центральна міська лікарня буде отримувати державну субвенцію і лінійкою навів суму, яка становила на той час 1 млн 244 тис. грн.

В ході розмови було запропоновано до кінця року освоїти ці кошти, бо ці кошти повернуться в державу. І було Миколою Петровичем запропоновано закупити кисневе обладнання, кисневі концентрати чи ще якесь обладнання. Також було озвучено, що з цієї суми я маю 10% віддати. На запитання: кому та як, було надано телефон Олександра, який знаходився на поверсі, і було сказано, що Олександр пропонує італійського виробництва кисневі концентратори. Він сказав, що я закуповую на цю суму концентратори і ми з ним розходимося. Я мав з Олександром підписати договір, зробити 100% предоплату на 1 млн 244 тис. грн кисневих концентраторів за завищеною ціною і терміни поставки на той час були відсутні в Україні, вони мали бути після 20 чисел грудня, тобто все було розмито.

16 січня на заправці UPG Житомира, був мною переданий перший транш в розмірі 51 тис. грн. 21 січня було передано другий транш готівкою в розмірі 73 тис. грн», — розповідає колишній генеральний директор Коростенської центральної міської лікарні Микола Ходаківський.

За словами Миколи Ходаківського, після отриманих коштів Микола Суслик пообіцяв Коростенській міській лікарні підтримку.

Згодом, Микола Ходаківський повідомив про неправомірні дії Миколи Суслика правоохоронним органам у Києві.

«Як свідомий громадянин України, я не міг бути пасивним і дозволити надати неправомірну вигоду із життєво необхідної закупівлі з державної субвенції», — каже Микола Ходаківський.

Після допиту свідків суд ухвалив розгляд справи продовжити 31 січня 2022 року.

Нагадаємо, 27 вересня суд допитував свідків щодо отримання хабаря директором департаменту ОДА Миколою Сусликом. А 21 листопада Житомирський суд не зміг продовжити розгляд справи про отримання хабаря Миколою Сусликом: не з’явилися прокурор та адвокат.

Як повідомляв Житомир.info, ввечері 21 січня 2021 року стало відомо, що директора департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА Миколу Суслика затримали на хабарі. Служба безпеки України повідомила, що Суслика затримали за вимагання «відкатів» з коштів, виділених на протидію пандемії COVID-19. Згодом у прокуратурі назвали суму «відкату», який вимагав директор департаменту – 123 тис. грн - 10% від перерахованих коштів. Пізніше з матеріалів суду стало відомо, що 1 грудня 2020 року в своєму службовому кабінеті під час розмови з генеральним директором комунального некомерційного підприємства «Коростенська центральна міська лікарня Коростенської міської ради» Суслик повідомив про необхідність передачі йому грошових коштів у розмірі 10% від суми субвенції, виділеної бюджету Коростеня на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров`я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з COVID-19.

Під час виступу у суді 1 вересня Микола Суслик сказав, що свою провину не визнає, вважає обвинувачення провокацією – керівник Коростенської лікарні Микола Ходаківський хотів йому помститися.

22 вересня стало відомо, що звільнився керівник лікарні, у якого директор департаменту Житомирської ОДА вимагав «відкат».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Коростень Ходаківський Суслик відкат лікарня хабар суд  
Матеріали по темі