Події

​Ексдиректор департаменту Житомирської ОДА Микола Суслик вважає звинувачення у вимаганні «відкату» помстою

1 September 2021, 16:51

Корольовський районний суд м. Житомира 1 вересня продовжив розглядати кримінальну справу затриманого на хабарі ексдиректора департаменту охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації Миколи Суслика. На початку засідання адвокат обвинуваченого Олексій Алхімов подав клопотання провести засідання у закритому режимі, через інформацію, що становить лікарську таємницю, проте суддя Людмила Шимон клопотання задовольнила частково.

«Враховуючи, що мій підзахисний в ході надання показів буде посилатися на інформацію, яка становить лікарську таємницю, я прошу цей судовий розгляд провести у закритому режимі», — каже адвокат Олексій Алхімов.

«Ваше клопотання задоволено частково. Ту частину, яку ви бажаєте зберегти в таємниці щодо конкретних ваших діагнозів, будете давати в закритому судовому засіданні», — зазначила суддя Корольовського районного суду Житомира Людмила Шимон.

Микола Суслик свою провину не визнає. Крім того, він вважає це обвинувачення провокацією. За його словами керівник Коростенської лікарні Микола Ходаківський хотів йому помститися.

«Я свою вину не визнаю. Те, що написано в обвинувачувальному акті, створено штучно, це є провокація з боку заявника, і я надіюся, що в суді це буде доведено. До процесу розподілу коштів в лікарнях відношення я не мав, тому що на той момент, коли вони розділялися, я був на лікуванні в обласній лікарні. З Миколою Ходаківським я познайомився приблизно півтора роки тому, до вказаних подій, на жаль, в нас склалися неприязні відносини, оскільки тричі за ініціативою департаменту охорони здоров’я були направлені листи на міського голову щодо відповідності займаній посаді. Я вважаю, що, написавши неправдиву заяву, Ходаківський здійснив стосовно мене провокацію, оскільки таким чином планував поквитатися зі мною за, як він вважав, ініціативу його звільнення з посади. Я ніколи не говорив йому, що він повинен мені віддати частину освоєних грошей. Він самостійно постійно дзвонив, наполягав на зустрічах і провокував мене отримати від нього якісь гроші», — розповів обвинувачений Микола Суслик.


На питання судді Людмили Шимон: чи міг Микола Суслик звільнити з посади генерального директора Коростенської лікарні Миколу Ходаківського, обвинувачений розповів, що надсилав відповідні листи на ім’я мера Коростеня.

«Ініціювати його звільнення не міг, але звертатися через облдержадміністрацію до міського голови міг. Такі листи були направлені за підписом заступника голови облдержадміністрації на міського голову міста Коростень», — розповів Микола Суслик.

За словами Микола Суслика, у той день, коли його затримали, Микола Ходаківський покликав обвинуваченого на розмову, а потім без будь-яких пояснень залишив пакунок з грошима на підвіконні.

«21 січня 2021 року він на підвіконня кинув пакет якийсь, я так розумію, що з грошима, далі я був затриманий. Він не пояснив, що це за пакет, він швидко ці гроші кинув, щось запитав і одразу пішов. Ми з ним розійшлися і тут я був затриманий», — зазначив Микола Суслик.

Далі суд продовжив допит у закритому режимі. По справі оголошено перерву. Наступне засідання планують провести 27 вересня.

Нагадаємо, обвинувальний акт щодо Миколи Суслика в травні скерували до суду. До цього часу Суслик встиг звільнитися з посади директора департаменту (5 березня 2021 року за угодою сторін) і розлучитися. На судовому засіданні 8 липня Микола Суслик заявив, що свою вину не визнає і ні в кого кошти не вимагав.

Як повідомляв Житомир.info, ввечері 21 січня 2021 року стало відомо, що директора департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА Миколу Суслика затримали на хабарі. Служба безпеки України повідомила, що Суслика затримали за вимагання «відкатів» з коштів, виділених на протидію пандемії COVID-19. Згодом у прокуратурі назвали суму «відкату», який вимагав директор департаменту – 123 тис. грн - 10% від перерахованих коштів. Пізніше з матеріалів суду стало відомо, що 1 грудня 2020 року в своєму службовому кабінеті під час розмови з генеральним директором комунального некомерційного підприємства «Коростенська центральна міська лікарня Коростенської міської ради» повідомив про необхідність передачі йому грошових коштів у розмірі 10% від суми субвенції, виділеної бюджету Коростеня на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров`я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з COVID-19.

Подільський райсуд Києва 22 січня обрав директору департаменту ОДА Миколі Суслику запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на шістдесят діб (до 22 березня 2021 року) та визначив альтернативний запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 124 тис. 850 грн, у разі внесення якої Суслик може бути звільнений з-під варти, але з певними умовами, серед яких – не відлучатися із району, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора чи суду, та здати закордонний паспорт. 26 січня визначена застава була внесена і директор департаменту був звільнений з під варти.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Суслик ДОЗ хабар відкат суд  
Матеріали по темі