Місто

У Житомирі вчили медиків допомагати поліції перевіряти повідомлення про замінування

26 January 2022, 16:26

Як діяти, якщо надійшло повідомлення про замінування – 26 січня у Житомирській міській раді розпочався перший етап навчання групи, яка має допомагати правоохоронця шукати у закладі небезпечні предмети. Першими навчання пройшли працівники закладів охорони здоров’я.

«Будемо вчити заходів безпеки при поводженні та виявлені підозрілих та вибухонебезпечних предметів, а також порядку першочергових дій зазначених працівників на об’єктах до прибуття підрозділів поліції щодо пошуку ймовірно підозрілих предметів. Вони будуть оглядати приміщення до прибуття поліцейських. Перші дії – проінструктувати персонал щодо запобігання паніки, тисняви, виявлення негативних емоцій. Потрібно зберігати спокій та діяти відповідно алгоритмів, які ми сьогодні доведемо», - розповідає начальник відділу вибухотехнічної служби ГУНП в Житомирській області Володимир Підкуйко.

Допоки поліція приїде, медики вже зможуть оглянути заклад, тим самим прискорити час перевірки повідомлення.

«Ми залучаємо активістів, фахівців і певну категорію людей, яких ми зараз навчимо елементарних правил, тих, які забриають час роботи певних фахівців. Це дає зменшення часу на те, щоб школярі, діти або колектив перебували у певному режимі очікування», – говорить начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій Микола Дідківський.

Навчання є добровільним. Самі медики підтвердять, що тут знаходяться на волонтерських засадах.

«Я сьогодні вихідний, залишив домашні умови й прийшов на навчання. Завжди має бути захист і безпека як пацієнта, так і медичного працівника, ну і як медики завжди ми дбаємо про здоров'я», - ділиться завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії міської лікарні № 2 Василь Шутенко.

У місті 20 амбулаторій, і, якщо працівники зможуть самостійно оглянути приміщення та зробити всі необхідні дії – це буде зручно для лікарів, пацієнтів та правоохоронців – переконаний керівник центру ПМСД.

«Надходять ці виклики незрозумілі, чи були ті замінування, чи ні, але реагувати на це треба. Оскільки ми є керівниками цих підприємств, треба людей своїх убезпечити і тих, хто приходить як пацієнт. Тому прийшли послухати настанови ДСНС, аби знати і своїх людей навчити, як можна убезпечитися», - каже директор КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Віктор Шрамко.

В наступні дні навчання будуть проходити батьки дошкільнят, працівники освітніх та дошкільних закладів.

Нагадаємо, 24 січня 2022 року після чергового «замінування» шкіл і дитячих садочків Житомирський міський голова Сергій Сухомлин повідомив про намір створити групи з батьків та працівників навчальних закладів для перевірки повідомлень про замінування.

Хвилю фальшивих замінувань у Житомирі поліція називає елементом «гібридної війни» та просить не піддаватися провокації.

Як повідомляв Житомир.info, вранці 25 січня 2022 року в Житомирі правоохоронці перевіряли телефонне повідомлення про замінування загальноосвітньої школи №22, що розташована в мікрорайоні Польова та встановили особу «мінера». Нетверезий чоловік спочатку повідомив про вибухівку, а потім дзвонив з вибаченнями.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: замінування навчання медик медзаклад вибухівка Дідківський ЦМПСД Шрамко  
Матеріали по темі