Влада

У Житомирі медики поскаржилися, що на них вирішили заощадити та перевели на пів ставки, у Держпраці проведуть перевірку

28 January 2022, 14:59

Працюють як на повну ставку, а заробітну плату отримують як за неповний робочий день – медики написали скаргу до МОЗ.

Про це журналістам Житомир.info, розповіли в Управлінні Держпраці у Житомирській області, яке й буде перевіряти заклад, на який поскаржилися.

«Існує ситуація, яка сьогодні вже проявилася на території Житомирської області, деякі адміністрації деяких медичних закладів намагаються заощадити кошти змушуючи медиків перевестися на неповний робочий день, фактично відпрацювавши повний робочий день. До нас вже надійшла скарга з медичного закладу, який підпорядкований Житомирській обласній раді», - розповів начальник Управління Держпраці у Житомирській області Сергій Сечін.

Найближчим часом має відбутися перевірка, тому подробиці не розкривають. Єдине, що можна зазначити: заклад знаходиться у Житомирі.


«Нюанси не розкриваються, але медики стверджують, що адміністрація змушує писати заяви з сьогоднішнього, вчорашнього дня на 0,5 ставки, але працюють всі 8 годин, які передбачені Кодексом законів про працю. Колективна скарга, можу сказати, підписана 15 особами, які скаржаться, що адміністрація змушує написати заяву на неповний робочий день, 0,5 ставки, фактично змушуючи працювати повний робочий день», - говорить Сергій Сечін. Якщо прецедент буде підтверджений, медичний заклад має сплатити штраф, зазначають в управлінні Держпраці.

«Ця установа буде оштрафована відповідно до абзацу 2 ст. 265 Кодексу законів про працю на 65 тис. грн за кожного лікаря, який змушений був протиправно працювати фактично весь день, хоча оформлений на 0,5%. Пояснення заступника міністра охорони здоров’я пана Яременка, який стверджує, що буде сплачувати керівник, але ст. 265 Кодексу законів про працю передбачає штрафні санкції на суб'єкта господарювання або юридичну і фізичну особи підприємця, тобто не на керівника, а на саму структуру», - зазначає начальник Управління Держпраці у Житомирській області Сергій Сечін.

Також в управлінні Держпраці наголосили: працівник має самостійно обирати форму роботи, без тиску керівництва і, головне, отримувати гроші за фактичні часи роботи.

«Є особисте волевиявлення працівника працювати на 0, 5 ставки. Але водночас кажу, що наразі не вистачає лікарів, то постає питання, як можна відправляти весь штат на 0,5 ставки, то хто буде працювати у інші часи, які ніхто не закриває. На мою думку, це буде приховані фактично відпрацьовані часи», - пояснює Сергій Сечін.

За січень лікар має отримати заробітну плату не менше 20 000 гривень, у іншому випадку, можна звернутися до управління Держпраці.

«Невиплата заробітної плати, затримання заробітної плати, переведення на неповний робочий день з фактичним виконанням повного робочого дня. Я раджу обов'язково писати скарги через наше управління Держпраці, після чого ми отримуємо погодження від центрального апарату і здійснимо позаплановий захід для виявлення порушення», - наголосив начальник Управління Держпраці у Житомирській області Сергій Сечін.

Зазначимо, що заклади, які не виплатять медикам підвищену зарплату мають перевіряти. Повідомити про такі випадки можна за телефоном кол-центру: 0-800-60-20-21.

Нагадаємо, з 1 січня 2022 року Кабмін встановив медикам мінімальні зарплати «ринкового рівня»: лікарям – 20 тис. грн, медсестрам – 13,5 тис. грн.

А 25 січня на сайті Міністерства охорони здоров’я появилося повідомлення про те, що у Житомирській області будуть перевіряти лікарні, які не виплатять медикам підвищену зарплату.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі обіцяють за січень виплатити лікарям мінімальну зарплату 20 тис. грн, але буде диференційований підхід.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: зарплата медик Держпраці гроші  
Матеріали по темі