Суспільство

​У житомирських лісах за допомогою дронів рахують диких тварин

14 February 2022, 10:00

Житомирські лісівники проводять облік звірів за допомогою квадрокоптерів.

Про це 14 лютого повідомила пресслужба Житомирського ОУЛМГ.

«В лісах Житомирщини розпочався облік диких тварин. Цьогоріч лісівники області повсюдно застосовують нові методи підрахунку звірини. Квадрокоптери, котрі лісова охорона влітку використовує для обстеження лісів на випадок пожеж, виявлення стихійних сміттєзвалищ та ін., тепер моніторять мешканців лісу», - йдеться у повідомленні.

За словами лісівників, такі пристрої, обладнані відеокамерами, дають достатньо якісне зображення, завдяки якому можна точно визначити кількість особин кожного виду та навіть його віковий і статевий склад на певній території.

Окрім дронів, для обліку дичини мисливствознавці та єгері застосовують фотопастки. Установлюють їх як правило, в місцях природної та штучної концентрації тварин. Місцерозміщення пристроїв час від часу змінюють.

«Таким чином ми намагаємося якнайменше використовувати такий метод обліку як шумовий прогін. Адже в цей час самки фактично усіх видів мають в утробі ембріони, і зайве турбування для них є не зовсім бажаним. Фотопастки в цьому випадку є абсолютно безпечними», - розповів мисливствознавець Баранівського лісомисливського господарства Олександр Рибак.

Відео ЖОУЛМГ

Зважаючи на нинішні погодно-кліматичні умови, не завжди вдається єгерям застосувати метод підрахунку за слідами на сніговому покриві

Орієнтовно за місяць користувачі мисливських угідь вже знатимуть, скільки якого виду тварин мешкає в угіддях. Відповідно до цього – плануватимуть біотехнічні та інші заходи задля збільшення популяції лісової фауни в регіоні.

Як повідомляв Житомир.info, взимку 2019 в лісах Житомирської області порахували диких тварин: скільки тоді було лосів, вовків, рисей та лисиць – читайте тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОУЛМГ ліс дика тварина звір підрахунок тварин дрон квадрокоптер  
Матеріали по темі