Політика

Мер Житомира виступає за єдину українську церкву та розказує про склади для диверсантів у храмах УПЦ в області

1 April 2022, 17:44

Мер Житомира Сергій Сухомлин підтримує ідею заборони діяльності Московського патріархату на території України, зокрема, й через те, що в деяких церквах та монастирях УПЦ були підготовлені склади для російських диверсійних груп.

Про це мер Житомира сказав 1 квітня у програмі «Тема дня» на Житомир.info.

«Не всі розуміють, як це може спрацювати, бо ми знаємо, що в історії дуже багато війн було саме із-за віри. Але я за те, щоб заборонити, бо знаю дуже багато фактів, і навіть по (Житомирській) області, коли в деяких церквах, монастирях були підготовлені, фактично, склади для ДРГ (диверсійно-розвідувальні групи). Ми розуміємо, що в московській церкві ще при Радянському Союзі було дуже багато тих, хто співпрацював с ФСБ (тоді – КДБ), і ці зв’язки, можливо, на даний час залишилися. Тут спецслужбам потрібно відпрацювати всіх тих, хто дійсно пов'язаний з агресором, а все інше мають вирішувати люди», - сказав Сергій Сухомлин.

Мер зауважив, що зараз, під час війни, свідомість людей дуже швидко змінюється.

«Ніхто не думав, що Добкін чи Вілкул почне розмовляти українською мовою і буде захищати Кривий Ріг, Дніпро чи Харків. Свідомість людей дуже швидко змінюється, тому самі прихожани церкви мають приймати рішення, і, я думаю, що тут воно очевидне. Нам потрібна єдина церква – це зрозуміло», - наголосив мер Житомира.

Нагадаємо, у Верховній раді 23 березня зареєстрували законопроєкт №7204 «Про заборону Московського патріархату на території України». Документ у вівторок, 29 березня, був оприлюднений на сайті парламенту.

«На території України забороняється діяльність Московського патріархату – Російської православної церкви та релігійних організацій, які є частиною Російської православної церкви, в тому числі Української православної церкви. Найвищі органи церковної влади та управління Російської православної церкви та релігійних організацій, які є частиною Російської православної церкви, в тому числі Української православної церкви, припиняють свою діяльність з дня ухвалення цього закону. Вся церковна власність найвищих органів церковної влади та управління Російської православної церкви в Україні та релігійних організацій, які є частиною Російської православної церкви в Україні, в тому числі Київської митрополії Української православної церкви, синодальних установ, управління єпархій, впродовж 48 годин з дня набрання чинності цим законом інвентаризується і націоналізується, у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України», - зазначається в законопроєкті.

Повністю програму «Тема дня» з мером Житомира про життя міста в умовах воєнного стану дивіться тут

Як повідомляв Житомир.info, церква Московського патріархату судилася з житомирським військовим шпиталем, який відмовив їй в оренді приміщення, але 25 березня 2021 року суд не задовольнив позов парафії УПЦ Московського патріархату.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Сухомлин церква УПЦ законопроєкт  
Матеріали по темі