Місто

Барселона пропонує допомогу у відбудові ліцею №25, на який потрібно щонайменше 200 млн грн, - мер Житомира

1 April 2022, 17:58

Унаслідок авіаудару в Житомирі постраждав ліцей №25, заклади охорони здоров’я, ще деякі об’єкти. В ефірі програми «Тема дня» на Житомир.info мер Житомира Сергій Сухомлин відповів на запитання, чи підрахували вже суму завданої шкоди.

«Так, ми підраховуємо, бо ми щотижня звітуємо Кабінету міністрів, у спеціальній формі подаємо інформацію про всі збитки, приблизно оцінюємо. Але я зараз точну суму не пам’ятаю. Сергій Миколайович (Кондратюк – заступник міського голови, - ред.) формує звіт. Якщо приблизно, ми розуміємо, що на ліцей №25 потрібно приблизно не менше 200 млн грн. Це лише один ліцей, а ще його потрібно розібрати, це ще кілька мільйонів», - розповів Сергій Сухомлин, додавши, що впевнений, що усе буде нормально.

«Я за це не хвилююсь. Коли ми переможемо, Європа і Сполучені Штати допоможуть грошима. За це я точно не хвилююся», - запевнив мер.

Він розповів, що тиждень тому спілкувався з заступником мера Барселони, звідки Житомир отримує гуманітарну допомогу, після цього тут в місті мер мав розмову з їхніми журналістами. Вони запитали, чим можуть бути корисні. Зваживши на відому архітектуру Барселони, мер запропонував допомогти з архітектурним проєктом відбудови ліцею №25. Вони пообіцяли знайти такі можливості.

«Сьогодні зранку вони перетелефонували і сказали, що готові допомогти, і в мене сьогодні на вечір заплановано Skype з Барселоною. Я поки що не знаю, що вони скажуть. Але сьогодні прозвучало наступне: Барселона хоче допомогти Житомиру відбудувати ліцей №25. Не буду загадувати. Але сподіваюся», - поділився новиною мер Житомира.

Нагадаємо, 30 березня мер Житомира розповів, що хоче замовити іспанським архітекторам проєкт нової будівлі житомирського ліцею № 25, який зруйнували окупанти

Як повідомляв Житомир.info, приблизно о 8 ранку 4 березня в центрі Житомира російські окупанти обстріляли з повітря школу. Рятувальники евакуювали зі зруйнованої будівлі ліцею № 25 на Малій Бердичівській 5 людей. Повідомлялося, що, за попередніми даними, внаслідок потрапляння боєприпаси жертв і постраждалих немає.

Відео наслідків авіаудару по ліцею – тут.

За фактами обстрілу житомирського ліцею № 25 прокуратура розпочала розслідування.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ліцей № 25 обстріл руйнування будівництво школа  
Матеріали по темі