Влада

Про співпрацю з польськими містами, «святкування» 9 травня і реконструкцію майдану Перемоги: вечірнє звернення мера Житомира

21 April 2022, 20:29

У вечірньому відеозверненні 21 квітня Житомирський міський голова Сергій Сухомлин розповів про розмову з мером польського міста Освенцим, де житомиряни знайшли тимчасовий прихисток; розказав про спілкування з журналістами французького видання про пам’ятник Пушкіну; говорив про «святкування» 9 травня і плани щодо реконструкції майдану Перемоги, а також про посилки для захисників, одна з яких не доїхала до адресата, бо Герой загинув.


• Про співпрацю з польськими містами:

«Сьогодні мав спілкування з мером польського міста Освенцим і подякував йому за те, що він особисто зустрічав наших житомирян та інших українців у своєму місті, турбувався про них. Невелике польське містечко Освенцим підтримує Україну, і він передає привіт великому місту Житомиру. 27 квітня у польському місті Гдиня буде проходити сесія, на якій польські міські депутати будуть голосувати за те, щоби підписати договір про побратимство з містом Житомиром. Так само 27 квітня наше «Сонечко» буде виступати перед депутатами, перед жителями міста Гдиня. Це класно, коли в тебе з’являються у важкі часи такі друзі».

• Про спілкування з журналістами французького видання, зокрема, про пам’ятник Пушкіну:

«Сьогодні мав спілкування з французьким виданням, з Парижу. І одне з головних питань – про пам’ятники, про пам’ятник Пушкіну. Я вже казав про свою позицію. Я їм сказав, що тут потрібно теж бути дуже обережним, бо я не проти культури. І німецька культура, французька культура, російська культура – вона дуже велична. Але коли культуру використовують для ідеології, це теж небезпечно. Тому будемо приймати разом рішення після війни, коли наші житомиряни повернуться у своє місто».

• Про «святкування» 9 травня та про плани реконструювати майдан Перемоги:

«З приводу святкування, так званого святкування 9 травня: на 9 травня ми будемо переносити танк з площі Перемоги і потім відреконструюємо цю площу і зробимо дійсно площею нашої перемоги – перемоги в цій війні над росією».

• Про передачі для захисників на передову, одна з яких не встигла доїхати до адресата – Герой загинув:

«Багато було запитань з приводу посилок. Може, хтось не отримав, кажуть, посилки для 95-ї і «тридцятки». Сьогодні декілька разів спілкувався з підрозділом, який виконує тилове забезпечення цих підрозділів. І всі посилки відправлені по підрозділах. На жаль, одна посилка не доїхала – Герой загинув. І цю посилку ми повернемо у Житомир».

• Про освячення 8 тисяч пасок для військових на передовій та малюнки від вихованців дитячих садочків:

«Сьогодні 8 тисяч пасочок освячені, вже завантажені, і завтра вони вирушають на передову до наших хлопців і дівчат на Схід. Величезна подяка нашим дошкільним закладам. Ви просто герої, ви зробили величезну-величезну роботу. Я думаю, в цей час нашим хлопцям така підтримка разом з дитячими малюнками (потрібна), це точно їх підтримає. Відправляємо дві машини, і також завтра відправляємо ще машину швидкої допомоги для нашої 95-ї бригади, для 13-го батальйону. 13-й батальйон завжди гордий тим, що він 13-й батальйон».

Згодом Сергій Сухомлин опублікував допис, у якому розповів, що захисникам на Схід знову відправляють посилки, серед яких – дитячі малюнки.

«Захисникам на Схід знову відправляємо посилки з дому. Наші дітки малювали листівки, розписували шоколадні «крашанки», робили обереги-мотанки. Житомиряни випікали пасочки та освячували їх у храмі. Рідні пакували передачі для своїх батьків, чоловіків, синів та доньок… Нехай це тепло зігріє кожного з вас та надасть сил й надалі боронити нашу Україну. Не вистачає слів, аби передати, як ми цінуємо та чекаємо на кожного з вас! Все буде Україна!», – написав мер.

Нагадаємо, у вечірньому відеозверненні 20 квітня Житомирський міський голова Сергій Сухомлин повідомив про зустріч з представниками Aгентства ООН у справах біженців в Україні; розповів, що впродовж минулого тижня відомі політики пропонували допомогу житомирським військовослужбовцям, але хотіли дати її «на камеру», тому почули відмову; поділився емоціями, які панували під час спілкування наших захисників із зірками футболу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: мер Сухомлин війна відеозвернення звернення війна  
Матеріали по темі