Місто

У Житомирі обстежують пошкоджені вибухами будівлі: мешканець гуртожитку на Корбутівці показав залишки своєї квартири

22 April 2022, 17:26

Вечір 8 березня 2022 року запам’ятається жителям Корбутівки назавжди. В той день окупанти вкотре обстріляли Житомир та завдали удар по гуртожитку. Місцевий житель Олег показує, який вигляд має його житло після авіаудару.

«Я тут проживав у цій квартирі до певного періоду, тобто до 8 березня, до того часу, коли ці орки не скинули сюди бомбу. Звичайно, боляче дивитися на це все. Ми неодноразово сюди приїжджали та дивилися. Це все, що залишилося від наших розвалин від нашого будинку. Тут була кімната, тут була стіна. Добре, що на момент вибуху у квартирі нікого не було. Ви бачите, що тут вже стіни немає через вибух, який був там 15-12 метрів далі. На жаль, люди, які там були загинули, кілька людей. Тут, що залишилося від стіни, від меблів. В цій кімнаті нічого не вціліло, частина кухні вціліла, холодильник і електроплита, з речей – все пошкоджене, побите, залите. На жаль, проживати тут недоцільно, бо нереально його тут відновити», – розповідає Олег.


Сьогодні, 22 квітня, до гуртожитку прийшли члени комісії, яка обстежує пошкоджені та зруйновані будівлі внаслідок війни.

«Сьогодні ви бачили багатоквартирний будинок, який зазнав повної руйнації. Відповідальні виконавці, які мають на це ліцензію та сертифікат, зробили обстеження, за підсумками сьогоднішньої роботи буде складено технічний звіт. Відповідно рішення буде прийматися після того, як ці технічні звіти будуть надані комісії, комісія ці звіти по кожному об’єкту узагальнює і буде, умовно кажучи, визначатися об’єкти, які не підлягають відновленню, тобто зруйновані повністю, об’єкти, які частково зруйновані, – підлягають відновленню шляхом капітального ремонту, чи, може, будуть такі об’єкти, які підлягають ремонту, ми говоримо про скління вікон, часткове відновлення даху, тобто в залежності від ступеня руйнації. Ще будуть прийматися урядові рішення і на підставі визначення обсягу, розміру, буде робитися відшкодування, це все ще попереду. Поки ми це все зробимо, це не буде за два тижні, але ця робота виконується», – каже секретар комісії з проведення обстеження Андрій Оніщенко.

Житомиряни, чиє майно пошкоджено, мають подати заявку через портал «Дія» або звернутися до ЦНАПу чи Прозорого офісу.

«Те, що відбувалося в Житомирі до середини березня, мешканці приходили до нас писали відповідні письмові звернення. У яких зазначали, що в них зруйновано. Після цього, як запрацював мобільний додаток «Дія», кожен мешканець, власник житла повинен через мобільний додаток подати інформаційне повідомлення. Але є проблема – є люди, які не мають такої технічної можливості, в них немає смартфонів, але Уряд прийняв відповідне рішення. Тобто мешканець повинен прийти чи в ЦНАП чи в Прозорий офіс, взяти з собою документи на житло, все, що є, це паспорт на об’єкт, з БТІ технічний паспорт, паспорт громадянина України, ідентифікаційний код, і тоді наші реєстратори виконають цю операцію через «Дію», – пояснює Андрій Оніщенко.

Нагадаємо, увечері 8 березня окупанти завдали ракетного удару по гуртожитку на Корбутівці в Житомирі.

Фоторепортаж про руйнування гуртожитку та роботу рятувальників 9 березня дивіться тут

Як повідомляв Житомир.info, 15 квітня 2022 року рішенням виконкому Житомирської міської ради утворили комісію для обстеження зруйнованих і пошкоджених об’єктів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: обстріл війна авіаудар бомбардування бомба Корбутівка гуртожиток обстеження  
Матеріали по темі