Місто

За місяць обстрілів в Житомирі зруйновані та пошкоджені 180 об’єктів, створили комісію для їх обстеження

15 April 2022, 15:03

Виконавчий комітет Житомирської міської ради ухвалив рішення про організацію обстеження зруйнованих і пошкоджених об’єктів.

Питання розглядали на позачерговому засіданні виконкому 15 квітня.

«Необхідність винесення на розгляд даного питання пов’язана з тим, що у період з 27 лютого по 25 березня по місту було нанесено ряд ракетно-бомбових ударів в різних районах міста, в результаті яких ми втратили вісьмох житомирян (мер уточнив – 9, ще одна людина від поранень померла через два тижні) та було нанесено значні руйнування і пошкодження ряду об’єктів. На сьогодн у нас задокументовано 180 об’єктів, які пошкоджено, з них повністю зруйновано 18 і частково пошкоджені – 162», - повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Микола Дідківський.

Зруйновані об’єкти: ліцей №25 та 17 житлових будинків, з яких два – багатоповерхові.

Пошкоджені об’єкти: адміністративна будівля, 6 закладів охорони здоров’я, 13 закладів освіти, 3 заклади культури, 1 спортивний заклад, 6 об’єктів житлово-комунального господарства та підприємств Житомира, 133 житлові будинки, з яких 15 – багатоквартирні, 118 – приватні.

«Обстеження ми проводили з першого ж дня, але на сьогодні маємо відповідні постанови Кабінету міністрів, які дають нам можливість більш ефективно і більш швидко працювати, щоб якомога швидше ліквідувати ці наслідки. Рішення передбачає утворення комісії з організації та проведення обстеження будівель. На комісію покладається ведення обліку, узагальнення результатів та надання пропозицій виконавчому комітету щодо прийняття рішення про виконання робіт з відновлення пошкоджених об’єктів. Також – затвердження програми робіт з обстеження і визначення джерел фінансування цих робіт», - пояснив Микола Дідківський.

Начальник управління повідомив, що всього було сім ворожих атак, які призвели до руйнувань, а їх загальна кількість більша.

Мер Житомира Сергій Сухомлин нагадав, що вчора, 14 квітня він в Офісі президента спілкувався щодо виплати компенсації людям за втрачене житло.

«Поки немає компенсації від держави, ми людям, які втратили житло, рішенням виконкому видаємо матеріальну допомогу, щоб вони могли цей час поки наймати житло. Якщо є хтось, кого ми забули, не змогли знайти чи люди виїхали і повертаються – звертайтеся, будемо розглядати і швидко виплачувати матеріальну допомогу», - сказав Сергій Сухомлин.

Розповідь житомирянина, будинок якого постраждав від обстрілів 1 березня

Як повідомляв Житомир.info, в Житомирській області за 40 днів війни було зруйновано та пошкоджено 375 будівель, зокрема – повністю знищено 75 житлових будинків та 3 гуртожитки, пошкоджено 70 навчальних закладів та 9 лікарень. На засіданні Уряду 10 квітня 2022 року з резервного фонду виділили перший мільярд гривень на відбудову звільнених від російських військ територій: Київській області – 400 млн грн, Сумській та Чернігівській – по 250 млн грн, Житомирській – 100 млн грн. Ці кошти можна витрачати на поточні та капітальні ремонти і розбирання зруйнованих конструкцій.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виконком обстріл руйнування комісія житло компенсація Дідківський Сухомлин  
Матеріали по темі