Влада

Президент продовжив воєнний стан та загальну мобілізацію на три місяці, укази має затвердити Верховна рада

19 May 2022, 11:29

Президент Володимир Зеленський своїми указами продовжив термін дії воєнного стану та проведення загальної мобілізації майже до кінця серпня.

Відповідні укази були підписані президентом 17 травня і наступного дня зареєстровані у Верховній раді.

Парламент має проголосувати за законопроєкт №7389, яким строк дії воєнного стану в Україні продовжують з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб. Також треба ухвалити проєкт закону №7390, яким затверджується указ президента про продовження строку проведення загальної мобілізації – з 25 травня 2022 року на 90 діб.

Представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський пояснив, що воєнний стан продовжать одразу на 3 місяці, бо контрнаступ потребує більше часу, ніж оборона.

«З 24 лютого ми вже двічі продовжували воєнний стан. Зараз ми розуміємо, що ворог зосередився на будівництві фортифікаційних укріплень на територіях, які він тимчасово контролює. Перехід у контрнаступ – це значно складніші завдання, ніж оборона. Тож маємо усвідомлювати, що звільнити всю територію України протягом найближчого місяця ми навряд чи зможемо», – констатував Веніславський.

За його словами, є ще і юридична складова такого рішення. Коли Президент вводить правовий режим воєнного стану, а парламент його затверджує, Україна має інформувати ООН про обмеження конституційних прав та свобод, які запроваджуються в умовах воєнного стану.

«Ми двічі продовжували цей режим і кожного разу наші дипломати звертаються до ООН та пояснюють, які саме обмеження діятимуть. Щоб щомісяця не повторювати цю процедуру, є рішення про продовження воєнного стану на 3 місяці. Якщо до цього вдасться звільнити Україну, то ми просто скасуємо воєнний стан», – пояснив представник президента в Конституційному суді.

Нижче - тексти указів президента, які має затвердити Верховна рада.Нагадаємо, 24 лютого 2022 року президент підписав указ про загальну мобілізацію, яка має проводитися протягом 90 діб із дня набрання чинності цим указом на всій території України. Наприкінці березня Житомирський обласний ТЦК та СП надав роз’яснення щодо чотирьох хвиль мобілізації та вручення повісток.

Як повідомляв Житомир.info, вранці 24 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський оприлюднив звернення щодо введення воєнного стану, через годину після цього Верховна рада проголосувала за проєкт закону про затвердження указу президента «Про введення воєнного стану в Україні». Верховна рада 15 березня затвердила указ президента, яким воєнний стан в Україні продовжили до 25 квітня 2022 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: воєнний стан мобілізація указ ВР  
Матеріали по темі