Влада

Інформація Житомирського обласного ТЦК та СП щодо вручення повісток на вулицях та блокпостах

1 April 2022, 12:04

В Україні воєнний стан, а це означає, що оголошена повна мобілізація. 3 березня 2022 року вийшов Закон Верховної Ради «Про мобілізацію», який затвердив Указ Президента. Проводиться загальна мобілізація протягом 90 днів з дня набрання Законом чинності, буде проведено 4 хвилі.

Про це 31 березня повідомила пресслужба Житомирського обласного ТЦК та СП (колишній облвійськкомат).

«Законом не встановлено місце, де можна або не можна вручити повістку. Фактично, її можуть вручити особисто в руки в будь-якому місці – на вулиці, на блокпостах, на робочому місці. За правилами спочатку повинні встановити особу людини, а вже після цього вручають йому повістку. Тому у воєнний час документи повинні бути при собі завжди. І їх доведеться надавати для перевірки за першою вимогою уповноваженої особи. Уповноважені особи – це співробітники територіальних центрів, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування. Також повістки можуть вручати посадові особи районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки», - йдеться у повідомленні.

Які бувають повістки:

уточнення облікових даних, проходження медкомісії, прибути до ТЦК та СП;

призов на військову службу до ЗСУ.

«Органи Національної поліції мають право доставляти громадян до територіальних центрів комплектування військовозобов'язаних. Після прибуття до територіального центру потрібно пройти військово-лікарську комісію. Якщо визнали придатним, то військовозобов'язаний отримає другу повістку – про явку за першим викликом або в конкретну дату. При неявці за такою повісткою вже настає кримінальна відповідальність. Але після проходження комісії можуть відразу направити для проходження служби без вручення повістки», - інформує облвійськкомат.

Також є пояснення щодо чотирьох хвиль мобілізації:

В першу чергу мобілізують колишніх військовослужбовців до 40 років, які мають бойовий досвід, відслужили за контрактом або в одну з хвиль мобілізації.

У другу чергу (ця хвиля йде зараз) - військовослужбовці, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.

По третій хвилі підуть військовозобов'язані громадяни, які закінчили кафедри вузів як офіцери запасу і яких не закликали під час попередніх мобілізаційних кампаній.

Під час четвертої хвилі призиватимуть громадський резерв – громадяни, у яких немає вікових та фізичних обмежень щодо призову на військову службу.

«Всі громадяни, які раніше не проходили службу, але були мобілізовані – в обов'язковому порядку відправляються в навчальні центри ЗСУ, де проходять підготовку. Ці правила однаково стосуються тих, хто знаходиться за постійним місцем проживання і тих, хто покинув свій будинок і знаходиться в інших областях України. Переселенці зобов'язані стати на облік за місцем фактичного проживання», - наголошують в обласному ТЦК та СП.

Нагадаємо, ввечері 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський своїм указом оголосив загальну мобілізацію по всій країні.

Як повідомляв Житомир.info, вранці 24 лютого Путін почав війну з Україною: близько 5:00 розпочалися ракетні обстріли військових об'єктів по всій Україні та уздовж кордону – від Луганська до Житомира. З ранку 24 лютого до міського військкомату почали приходити житомиряни – резервісти та добровольці, які записуються в тероборону. Всього за перший день війни до військкоматів Житомирської області прийшли 2 тисячі людей.

Оперативну інформацію щодо війни українців з російськими окупантами станом на 1 квітня 2022 року читайте тут

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: війна повістка військкомат мобілізація ТЦК та СП воєнний стан 
Матеріали по темі