Влада

Житомир має двох нових побратимів – Гдиню та Пардубіце

31 May 2022, 10:14

У Житомира тепер є два нові міста-побратима – польська Гдиня та чеське Пардубіце.

Рішення про підписання угод щодо партнерських відносин з цими містами ухвалили 31 травня на позачерговій сесії міської ради.

«Укласти Угоду про встановлення партнерських стосунків у сфері культури, науки, освіти, спорту, економіки та діяльності місцевого самоврядування», - зазначається у відповідних проєктах рішень сесії.

Перед голосування депутати показали коротенькі презентації про нові міста-побратими, де зазначалося, що населення Пардубіце становить 91 тис. 073 людини, Гдині – 249 тис. 138 людей. Мер Сергій Сухомлин також коментував проєкти рішень.

«Чехія – це після Польщі друга країна, яка надає і військовому допомогу, і приймає наших громадян. Багато житомирян знаходиться в Чехії в такий складний момент. Мер міста Пардубіце і громада звернулися з пропозицією до Житомира стати містом-побратимом... Мер Гдині і саме місто з перших днів (повномасштабного вторгнення рф) вийшло на зв’язок і таке спілкування в нас відбувалося майже кожен тиждень. Величезну допомогу місто Гдиня надавало місту Житомиру. Чудове місто, чудові люди і дійсно – друзі проявляються в біді, і це місто одним з перших вийшло на зв’язок, сказали: ми готові допомагати, чим допомогти? Гдиня – це потужне місто, портове», - сказав Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, за підписання з Житомиром договору про побратимство 27 квітня проголосували на сесії у польській Гдині.

Як повідомляв Житомир.info, 27 травня 2022 року мер підписав розпорядження про скликання позачергової сесії Житомирської міської ради, у порядку денному було шість питань.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міськрада Польща Гдиня місто-побратим Чехія Пардубіце Сухомлин  
Матеріали по темі