Місто

Як воєнний стан змінив ціни на вторинному ринку нерухомості в Житомирі

10 June 2022, 17:38

Продаж нерухомого майна в Україні від початку війни стала можливою лише з відкриттям реєстрів речових прав на нерухоме майно, який став доступним в травні, також поступово нотаріуси отримали доступ і до земельного реєстру. Зупиняє повноцінну роботу з купівлі-продажу нерухомості відсутність можливості продавати майно за довіреністю та з зареєстрованими в ньому особами, особливо дітьми.

Що стосується цінової політики, то на Житомирщині, в порівнянні з довоєнним періодом, ціни на нерухомість практично не змінилися. Подекуди з’являються власники майна, які мають бажання продати значно дорожче. Керуються такі продавці думкою про ніби зростаючий попит на житло, бо багато громадян України його втратили. Але слід враховувати й ту ситуацію, що втративши своє житло, люди в більшості втратили і місця роботи, тобто стабільний дохід.

В Житомирі, як і раніше, переважає пропозиція над попитом. Тому й ціну диктуватиме покупець та його можливості. Якщо порівняти ціни на нерухомість в інших регіонах України, то найвищий рівень цін в порівнянні з довоєнним часом спостерігається на Львівщині, Закарпатті, Івано-Франківську та Білій Церкві, а падіння цін – в Києві. Фахівці очікують найближчим часом зниження в Одесі та Запоріжжі, причиною цьому є активність ворога в цих регіонах. На ще більше зростання розраховують лише в Івано-Франківській області.

Зміна цін на вторинному ринку житла

Також на цінову політику впливає нестабільність на валютному ринку. Стрімко зростаючий долар може суттєво зменшити можливості тих покупців, що планували купувати нерухомість в іпотеку, або ж мали заощадження в гривні. Якщо рахувати співвідношення ціни до валютного курсу, то матимемо її зниження до 15% від встановлених цін до початку війни.

Якщо говорити конкретно про Житомир, то ціна звичайної 1-ї квартири в спальному районі залежно від стану може бути від 23 тис. дол. до 50 тис. дол., це в новобудові зі свіжим сучасним ремонтом та меблями і загальною площею від 50 кв.м. 2-х кімнатні квартири такого типу коштують від 27 тис. дол. до 90 тис. дол., 3-х кімнатні та більші можуть бути дешевшими: їх ціна починається від 23 тис. дол. і може досягти 100-120 тис. дол.

Зараз основним ціноутворюючим фактором при продажі квартири є її розташування, поверх, площа, стан, наявність автономного опалення, двір, безпечність місця відносно стратегічних об’єктів, а вже потім ремонт та укомплектування. Таким чином, якщо не буде значного росту курсу долара, то по Житомиру очікується зростання попиту на житло, але при цьому стрімкого збільшення цін не відбудеться.

Житомир.info за матеріалами Житомирського регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: житло забудова нерухомість рієлтор  
Матеріали по темі