Політика

«Лабораторні дослідження підтвердили забруднення фільтратом із міського сміттєзвалища Швиридівського ставу на р. Крошенка», - депутат Житомирської райради Олександр Міщенко

13 July 2022, 19:08

На початку літа міський голова Житомира своїм розпорядженням створив робочу, яка мала вивчити питання забруднення річки Крошенка. 8 липня відбулося засідання робочої групи.

Депутат Житомирської районної ради Олександр Міщенко неодноразово озвучував питання забруднення річки, саме він наполіг на створені робочої групи аби розібратися з екологічним лихом.

За його словами на забруднення Крошенки впливає сміттєзвалище.

«Ми зустрілися на другій робочій групі, створеній розпорядженням Сергія Сухомлина щодо питання забруднення річки Крошенка з боку безіменного струмка, який бере початок на водоймі колишнього цегельного заводу, протікає поруч із полігоном, міським сміттєзвалищем, це КАТП 0628, і потрапляє до річки Крошенка. В рамках робочої групи ми отримали результати лабораторних аналізів державної екологічної інспекції та КП «Житомирводоканал». Лабораторні аналізи підтвердили забруднення безіменного струмка, що саме поруч з проходом біля полігону сміттєзвалища спостерігається висока концентрація речовин, що забруднюють», — говорить депутат Житомирської районної ради Олександр Міщенко.


Під час засідання голова робочої групи Сергій Кондратюк зазначив, що на забруднення річки може впливати не лише забруднення земель та водойми з боку сміттєзвалища.

«У нас крім полігону розташований ще гаражний кооператив, коли ми з вами проводили комісійне обстеження, ми всі бачили в гаражному кооперативі немає ні каналізації, ні відводу лінивих вод, сміття розвелося по всьому кооперативу. Враховуючи те, що сам гаражний кооператив проводить ще слюсарні та монтажі роботи техніки, що зливається також у струмок. Ніхто не знімає вини сьогодні з КАТП 0628», — говорить заступник міського голови з питань виконавчих органів влади Сергій Кондратюк.

Учасники робочої групи розповіли, що було проведено ряд досліджень, які підтвердили забруднення струмка, який протікає поруч із міським сміттєзвалищем.

«Результати досліджень показали, що дійсно має місце потрапляння фільтрату до безіменного струмка, який впадає в річку Тетерів і призводить до забруднення. Вище цього безіменного струмка концентрація речовин, що забруднюють в межах норми, а далі все більше погіршується», — каже начальник відділу державного екологічного нагляду водних ресурсів Володимир Лисюк.

Забруднення водойми шкодить не лише рибі, а й здоров'ю жителів усієї області, каже керівник відокремленого підрозділу ГО «Захист води і риби» в Житомирі Дмитро Бобер.

«Потрапляння неочищених стоків в наші водні об’єкти, це питання не лише рибалки й риби, це питання життя і здоров’я всіх громадян, і ці потрапляння у водні об’єкти, вони у будь-якому разі потрапляють у повітря за рахунок газообміну, ця вода піднімається

, захоплює собою часточки тих забруднювачів і ми тим усім дихаємо, житомиряни й мешканці району та області», — каже керівник відокремленого підрозділу ГО «Захист води і риби» в Житомирі Дмитро Бобер.

За результати засідання робочої групи вирішили обстежити наслідки забруднення, а також розробити план дій щодо їх усунення. За словами Олександра Міщенка питання забруднення річки Крошенка впливає й на річку Тетерів, тому вирішити це питання є надважливим для житомирян.

«Прийняли рішення, що потрібно оцінити та обстежити наслідки забруднення земельних ділянок вздовж цього струмка і на наступній робочій групі ми маємо зібратися і вже працювати з наслідками оціненими ми забруднення водойми й забруднення земельних ділянок та напрацювати план ліквідації цього забруднення. Хочу зауважити, що річка Крошенка є притокою річки Кам’янка, яка в свою чергу впадає в річку Тетерів. Тобто, якщо в нас є джерело забруднення на річці Крошенка, то відповідно це забруднення потрапляє і до річки Тетерів», — говорить Олександр Міщенко.

Крім того, Олександр Міщенко зазначив, що державна екологічна інспекція може надати розрахунки збитків по факту забруднення земель та води.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Міщенко річка Крошенка дослідження  
Матеріали по темі