Влада

Міністр оборони запевнив, що проблем з мобілізацією немає, розповів про вручення повісток та російську ІПСО

25 July 2022, 15:22

Проблем з мобілізацію в Україні зараз немає, вручення повісток – це насамперед наведення ладу з військовим обліком, а інформація про відправку непідготовлених чоловіків «на нуль» – ворожа ІПСО.

Про це 25 липня в ефірі телемарафону повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

«Проблем із мобілізацією немає, я постійно комунікую з Генеральним штабом, із головнокомандувачем ЗСУ, із начальником Генерального штабу. У нас, по великому рахунку, заповнені всі необхідні позиції. Якщо сьогодні відбувається мобілізація – то по повних особливих спеціальностях. Наприклад, є програма підготовки наших вояків у Великій Британії: 10 тисяч вони готові підготувати і вже декілька батальйонів проходять там навчання... Для таких відряджень можуть шукати додаткових фахівців, бажано зі знанням англійської мови. Масових провалів по мобілізації в нас немає», - запевнив міністр оборони.

Олексій Резніков зазначив, що територіальні центри комплектації продовжують працювати, і коли вручається повістка, то мова йде не про мобілізацію.

«Деякі люди переїхали, змушено переїхали чи перемістилися в місце проживання і не стали на облік. А вони за законом зобов'язані це зробити. Вручення повісток чоловікам призовного віку означає, що вони мають прийти у місцевий територіальний центр комплектації, показати документ і сказати: перевірте, він на обліку, він у резерві. Тому що не всі, скажемо так, доїхали, не всі стали на облік, хоча вони продовжують обліковуватися – або в окупованому тимчасово місці, або переїхали на західну Україну. Тому ті вручення – це, в першу чергу, наведення ладу (щодо обліку). Так, деякі представники центрів комплектації ведуть себе за старим форматом, і я особливо категорично заперечую ідею, коли за порушення – ДТП, поведінку в ресторані чи ще десь – вручається повістка. Це абсолютно неправильно, це дискредитація і цього не повинно бути», - наголосив Олексій Резніков.

Міністр також заявив, що розповіді про те, що непідготовлених мобілізованих чоловіків відправляють «на нуль» не може бути правдою – це міфи і складові інформаційної війни РФ.

«За процедурою, якщо людина мобілізована, призвана, вона відправляється в навчальні центри, проходить там повну підготовку від тактичної медицини до поводження зі зброєю, злагодження, забезпечується одягом і системами захисту – від шолома до бронежилета і лише після цього залежно від фаху відправляється у підрозділ, які несуть службу, за призначенням. Тому це міфи і дуже часто вони розповсюджуються як так зване ІПСО (інформаційно-психологічна спеціальна операція), яку ворог робить проти нас, тому що інформаційна війна – це складова сучасної війни», - сказав міністр оборони.

Нагадаємо, 15 липня Житомирський об’єднаний міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки інформував про категорії громадян, які мають право на відстрочку або взагалі не підлягають призову.

Як повідомляв Житомир.info, наприкінці березня 2022 року пресслужба Житомирського обласного ТЦК та СП (колишній облвійськкомат) оприлюднила роз’яснення щодо вручення повісток на вулицях та блокпостах.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: МО мобілізація повістка Резніков ІПСО 
Матеріали по темі