Влада

В Управлінні Держпраці в Житомирській області розповіли про зміни у трудовому законодавстві під час воєнного стану

26 July 2022, 14:21

З 19 липня набули чинності нові трудові правила на час війни. Зокрема, якщо працівника немає на роботі й він не повідомляє про причину відсутності понад чотири місяці, то тепер це є підставою для звільнення. Також людину можуть звільнити, якщо підприємство або матеріальна база були знищені в результаті бойових дій. Крім того, дозволили проводити позапланові перевірки.

26 липня в управлінні Держпраці у Житомирській області розповіли про зміни, які стосуються наших захисників.

«Парламентарії внесли зміни в ст. 119 КЗпП щодо збереження посади, робочого місця та середнього заробітку за мобілізованими, резервістами, строковиками та контрактами», - каже начальник управління Держпраці у Житомирській області Сергій Сечін.


Відпер за людиною зберігається посада та робоче місце, але отримувати середній заробіток військові не будуть, проте є виключення.

«Народні депутати змінили, але це не стосується ч. 3 ст. 119 КЗпП – виконання громадського та державного обов'язку. Під це потрапляють добровольчі формування територіальних громад, так звані ДФТГ, які не є територіальною обороною ЗСУ. Вони створені добровольцями, які проживають на території певної громади для захисту такої території. Вони підпорядковуються територіальним громадам ЗСУ, але водночас – це виконання громадських та державних обов'язків в добровільному порядку, тому не передбачає зняття з них нарахування середнього заробітку», - розповів Сергій Сечін.

Але 25 липня Верховна рада зареєструвала законопроєкт, яким депутати хочуть відновити обов’язок роботодавця зберігати середній заробіток працівникам, яких призвали на військову службу.

Зміни стосуються й тривалості робочого часу. У період дії воєнного стану роботодавець може встановити 60 годинний робочий тиждень. Це стосується лише людей, які працюють на об’єктах критичної інфраструктури.

«Законом №2136 встановлювалася можливість встановити шестиденний робочий тиждень, але за погодженням військової адміністрації. У Законі №2352 військову адміністрацію прибрали, тобто роботодавець самостійно встановлює шестиденний або п'ятиденний робочий тиждень для своїх працівників. Більш детально описано, що це для об’єктів критичної інфраструктури, не для всіх підприємств. Не може вся адміністрація змусити всіх працівників працювати 60 годинний робочий тиждень», - каже начальник управління Держпраці у Житомирській області

Запроваджується новий вид відпустки без збереження заробітної плати. Така відпустка надається працівну, який виїхав з-за кордон або має статус ВПО в обов'язковому порядку за його заявою, але не більше ніж на 90 днів.

Нагадаємо, що немобілізованим не будуть виплачувати середню заробітну плату за місцем роботи. Так, 19 липня набули чинності зміни до законодавства, де в ч. 3 ст. 119 КЗпП слова «зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток» замінено на слова «зберігаються місце роботи і посада».

Як повідомляв Житомир.info, 12 квітня 2022 року Уряд затвердив зміни щодо організації роботи державних службовців та працівників державних органів у період воєнного стану. 18 квітня у Держпраці надали роз'яснення щодо оплати та санкцій для тих, хто закордоном.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Держпраці воєнний стан зарплата трудове законодавство 
Матеріали по темі