Події

У Бердичеві повідомили про підозру директору громадської організації: прибудував склад до синагоги з понад сторічною історією

12 August 2022, 09:55

У Бердичеві повідомили про підозру директору громадської організації, який самовільно прибудував склад до 127-річної синагоги.

Про це 11 серпня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«За процесуального керівництва прокурорів Бердичівської окружної прокуратури, на підставі зібраних слідством доказів, директору ГО повідомлено про підозру у самовільному зайнятті особливо цінної земельної ділянки в охоронній зоні та самовільному спорудженні на ній будови (ч. 4 ст. 197-1 КК України)», – йдеться у повідомленні.

Слідством установлено, що директор Бердичівської міської громадської організації, не маючи відповідних дозвільних документів, самовільно зайняв особливо цінну земельну ділянку площею понад 20 м2, розташовану в охоронній зоні об’єкта культурної спадщини – синагоги місцевої єврейської общини, спорудженої ще у 1895 році.

«На протиправно зайнятій землі комунальної власності, порушуючи вимоги чинного законодавства та ігноруючи будь-які заборони, підозрюваний спорудив приватну будівлю – склад (частина знаходиться в охоронюваній зоні) загальною площею 112 м2, яким користувався протягом декількох років», – пише пресслужба.

Також прокурори заявили до суду позов з вимогою зобов’язати фігуранта справи знести самовільно прибудований до синагоги склад.

Розслідує кримінальне провадження, за процесуального керівництва Бердичівської окружної прокуратури, Бердичівський райвідділ поліції.

Додатково від прокуратури: за скоєний злочин санкцією зазначеної статті передбачене покарання – позбавлення волі на строк від одного до трьох років.

Зазначимо, що, за інформацію відкритих інтернет-джерел, у Бердичеві є кілька будівель синагог, що мають сторічну історію. Зокрема, на вулиці Вінницькій, 8 розташована будівля іудейської синагоги. Нині молитовний будинок не діє, оскільки потребує капітального ремонту.

Далі – дещо з історії синагоги (інформація з сайту «Мій Бердичів»):

«Вул. Вінницька, 8. Двоповерховий обкладений цеглою будинок, збудований у 1895 році.

У роки Другої світової війни державна політика радянського уряду щодо релігії змінилась із гоніння на терпимість. У Бердичеві після його звільнення від окупантів влада дозволила реєстрацію релігійної общини та визначила будівлі, які община могла використовувати для відкриття міських синагог. Однією з таких будівель став будинок по вулиці Свердлова (нині Вінницька). 22 червня 1947 року відбулись збори членів бердичівської релігійної общини, на яких обрали двадцятку засновників общини (взамін розпущеної). Головою общини обрали Мойсея Йосиповича Рубінштейна, духовним рабином – Абрама Шулімовича Горбанського. Між керівництвом міста та єврейською общиною 25 липня того ж року була підписана угода про передачу общині у безкоштовне користування будівлі синагоги по вулиці Свердлова, 4 (таку адресу на той час мала будівля по Вінницькій, 8)».

Більш детально про історію синагоги на Вінницькій, 8 у Бердичеві – тут

Синагога на вулиці Свердлова, 8. Червень 2012 р. Фото сайту «Мій Бердичів»

Про 13 пам’яток культурної спадщини Житомирської області, які за сприяння прокуратури внесуть до Держреєстру нерухомих пам’яток України, – тут

Як повідомляв Житомир.info, розпорядженнями голови ОДА від 8 листопада 2021 об’єктами культурної спадщини було визнано пам’ятник Ольжичу, що розташований у однойменному сквері в Житомирі; підвісний пішохідний міст через р. Тетерів; архітектурно-художню композицію «Герої не вмирають», що розташована на майдані Корольова; пам’ятний знак «Захисникам України у війні з російським агресором», який знаходиться у сквері на вулиці Перемоги, 2. 27 серпня 2021 року голова ОДА Віталій Бунечко підписав розпорядження про визнання об’єктом культурної спадщини будівлі музею космонавтики імені С.П.Корольова.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Бердичів підозра синагога культурна спадщина  
Матеріали по темі