Влада

Мініфін запевняє, що місцеві бюджети забезпечені коштами для зарплат освітян і є ще залишки субвенції на рахунках

18 August 2022, 15:13

Станом на сьогодні освітня субвенція перераховується з державного до місцевих бюджетів двічі на місяць вчасно та в повному обсязі.

Про це 16 серпня повідомила пресслужба Міністерства фінансів.

«У держбюджеті на 2022 рік враховано 97,2 млрд грн на виплату заробітної плати вчителям шляхом надання громадам освітньої субвенції. За даними Державної казначейської служби України, станом на 12.08.2022 видатки освітньої субвенції на виплату заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти профінансовано в обсязі 65,6 млрд грн, або на 97 % від розпису на січень ‒ серпень 2022 року», - йдеться у повідомленні.

За сім місяців поточного року касові видатки освітньої субвенції становили 57,8 млрд гривень.

«Невдовзі початок нового 2022/2023 навчального року, який розпочинається в умовах широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. У період дії воєнного стану Уряд турбується про те, щоб освітній процес був належно підкріплений фінансовим ресурсом на виплату заробітної плати педагогічним працівникам, а отже, виконує завдання щодо забезпечення місцевих бюджетів необхідним ресурсом для виплати заробітної плати вчителям у повному обсязі», ‒ прокоментував заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Водночас як зауважує посадовець, станом на 01.07.2022 на рахунках місцевих бюджетів акумульовано 14,3 млрд грн (+ 8,7 млрд грн до 01.01.2022) невикористаних залишків коштів освітньої субвенції, які можуть бути додатковим джерелом для виплати заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти.

«Тобто органи місцевого самоврядування за умови оперативного прийняття раціональних рішень мають достатній ресурс для належної організації освітнього процесу у 2022 році», - зазначається у повідомленні.

Станом на 1 липня 2022 року залишки освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, зокрема, в Житомирській області становили 527 млн 953,9 тис. грн, з них 90 млн 362,9 тис. грн – в обласному бюджеті, 74 млн 886,2 тис. грн – в бюджеті Житомирської міської ТГ, 25 млн 012,7 тис. грн – в бюджеті Коростенської міської ТГ, 24 млн 501,6 тис. грн – в бюджеті Овруцької міської ТГ, 20 млн 046,5 тис. грн – в бюджеті Малинської міської ТГ.

За оперативною інформацією Міністерства освіти і науки України, станом на 08.08.2022 заробітну плату педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти не виплачено у 28 територіальних громадах Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської областей. Водночас у Миколаївській області станом на 01.08.2022 заробітну плату виплачено. Невиплати насамперед спричинені окупаційним режимом у цих регіонах.

«Наприклад, керівники громад і начальники органів управління освітою не виїхали на підконтрольну українській владі територію, що унеможливлює згідно із законодавством процес нарахування та виплати заробітної плати педагогічним працівникам. Або ж дуже велика кількість осіб з колишнього керівного складу перейшли на бік окупантів, що викликало необхідність пошуку кадрового забезпечення, або ж формуються списки вчителів, які не погодились на співпрацю з окупантом, для проведення їм відповідних виплат», - наголошує Мінфін.

В міністерстві запевняють, що зарплату педагогічні працівники отримають, проте термін виплати може бути відстрочено.

Нагадаємо, 15 квітня на засіданні виконавчого комітету Житомирської міської ради внесли зміни до бюджету на 2022 рік щодо зменшення освітньої субвенції на 62 млн 179 тис. грн та обговорювали проблеми із зарплатою житомирських освітян.

Як повідомляв Житомир.info, 26 квітня 2022 року Міносвіти пояснювало, що оплата праці працівникам закладів освіти повинна здійснюватися незалежно від місця їхнього перебування.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Мінфін освіта субвенція зарплата вчитель  
Матеріали по темі