Місто

На виконкомі обговорювали проблеми із зарплатою житомирських освітян, бо державну субвенцію зменшили

15 April 2022, 17:30

Житомирській міській громаді зменшили обсяги освітньої субвенції на 62,2 млн грн, тому треба економити кошти.

Про це на позачерговому засіданні виконкому 15 квітня повідомила директор департаменту фінансів Діна Прохорчук.

«Вносяться зміни до бюджету та проводиться перерозподіл видатків між розпорядниками (коштів). Основна сума – це зменшення субвенції: відповідно до закону про внесення змін до державного бюджету вносяться зміни в обсяги освітньої субвенції на заробітну плату педагогічним працівникам – 62 млн 179 тис. грн. На сьогодні всі педпрацівники і всі працівники бюджетної сфери забезпечені в повному обсязі фінансуванням на заробітну плату. Разом з тим з червня-липня обсяг субвенції вже буде нам зменшений, і на сьогодні проводяться розрахунки і можливі заходи щодо економії коштів для того, щоб забезпечити в подальшу їх своєчасну і в повному обсязі виплату», - пояснила директор фіндепартаменту.

Мер Сергій Сухомлин зауважив, що зараз ситуація із зарплатами освітян Житомира складна.

«Я розумію, що не всі вчителі отримали ту зарплату, на яку розраховували. Але є багато людей, які вийшли на зв’язок і не проводять навчання онлайн, це окрема історія, їм надається зменшена заробітна плата. Є люди, які працюють онлайн навіть з-за кордону. І, наскільки я знаю, Польща виплачує по приблизно 15 тис. грн на одну людину додаткової компенсації, це нормальна сума. Так, до мене також зверталися щодо отримання невеликої зарплати, а вони у Львові оплачують квартиру за 15 тисяч гривень на місяць. Але вибачте, ми не можемо за рахунок бюджету оплачувати квартири по 15 тис. грн у Львові», - сказав мер.

Він зазначив, що субвенцію зменшили не лише Житомира, держава зняла по 10% освітньої субвенції з усіх регіонів.

«І тут теж є питання, бо на західній Україні у зв’язку з тим, що туди йде, в тому числі підприємств, з бюджетами все нормально і за землю сплачують. А в Житомирі нічого не сплачується, але будемо розбиратися з цим всім після війни», - наголосив Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, з 23 березня у Житомирі почали відновлювати дистанційне навчання у школах, на сайті департаменту освіти створили відповідний розділ. За інформацією міської влади від початку війни з Житомира виїхали до 45% містян, і мер не радив повертатися в місто раніше 7-9 травня.

Як повідомляв Житомир.info, вдень 4 квітня 2022 року керівник ОВА Віталій Бунечко повідомив, що на території Житомирської області російських окупаційних військ вже немає.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виконком освіта субвенція зарплата Прохорчук бюджет педпрацівник школа  
Матеріали по темі