Події

Пожежі у заповіднику «Древлянський» на півночі Житомирській області, спричинені ракетними обстрілами, завдали шкоди на 14,5 млрд грн

19 August 2022, 16:44

Внаслідок ракетно-бомбових ударів, нанесених армією рф по території Народицької територіальної громади Житомирської області, виникли масові лісові пожежі в природному заповіднику «Древлянський». Збитки від пожеж перевищили 14 мільярдів гривень.

Про це 19 серпня повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Поліського округу.

«Так, в результаті ракетно-бомбових ударів по території Народицької територіальної громади Коростенського району Житомирської області виникли масові лісові пожежі в природному заповіднику «Древлянський». Згідно з довідкою дирекції заповідника, вогнем було знищено понад 2100 гектарів лісових насаджень, чим завдано непоправної шкоди природно-заповідному фонду України – об’єктам, які мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені з метою збереження природної різноманітності», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що наслідком лісових пожеж також став значний викид в атмосферне повітря десятків тисяч тонн забруднювальних речовин різних класів небезпеки.

«Не виключене також вивільнення радіоактивних ізотопів, які були акумульовані на території природно-заповідного фонду внаслідок аварії на ЧАЕС», – зауважують екологи.

Спеціалісти екоінспекції провели розрахунок завданої шкоди довкіллю забрудненням атмосферного повітря внаслідок лісових пожеж ПЗ «Древлянський». Загальний розмір завданої шкоди становить більше 14,5 мільярдів гривень.

Матеріали розрахунків передані до Оперативного штабу при Державній екологічній інспекції України та Житомирської обласної прокуратури.

Нагадаємо, 10 травня 2022 року на Facebook-сторінці природного заповідника «Древлянський» повідомляли, що російські окупанти спалили 600-річний дуб, який мав особливу рекреаційну цінність.

Як повідомляв Житомир.info, 29 червня 2022 року пресслужба Державної екологічної інспекції Поліського округу інформувала, що пожежі у лісах Житомирської області, спричинені ракетними обстрілами, завдали шкоди повітрю на 36 млн грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: заповідник Древлянський Народицька громада пожежа обстріл  
Матеріали по темі