Місто

У Житомирі спільно з «Нафтогаз України» планують запустити три котельні, які генеруватимуть тепло й енергію зі щепи та відходів

30 September 2022, 16:08

Житомир із робочим візитом відвідала делегація нардепів та представників Нафтогазу на чолі з Юрієм Вітренком. Спільно з керівництвом міста та області останні оглянули модернізовану ТЕЦ, яка працює на відходах деревообробної промисловості.

«Те, що ми бачимо тут - це економічно вигідно, екологічно вигідно, викиди на цій станції удвічі менші, ніж на газу, не кажучи вже про вугілля, - розповідає голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

Фахівці переконані, ця котельня - яскравий приклад того, як перейти на альтернативний вид опалення, забезпечити безперебійне теплопостачання та істотно зменшити використання природного газу.

«Завдяки газу, який постачає Нафтогаз і таким сучасним технологіям, коли природний газ заміщується на біомасу, на тріску у цьому випадку - це дає можливість забезпечити надійне теплопостачання», - додає голова правління НАК «Нафтогаз України».

«У 2015 році Житомир споживав 93 млн кубів газу, минулий опалювальний сезон - 57 млн кубів газу. Цей опалювальний сезон ми плануємо вийти приблизно на 45 млн кубів газу. І я думаю, що завдяки проєктам з Нафтогазом ми через рік матимемо 10% від того, що було у 2015 році», - розповідає Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Відтак, в планах влади Житомира та керівництва Нафтогазу реалізувати у місті три проєкти, які дозволять зекономити, перетворюючи побутові відходи та щепу від деревини на тепло й електроенергію.

«Житомир може заміщувати за рахунок свого РДФ приблизно 20 млн кубів газу кожен рік. Якщо ми порахуємо по 2 тис. доларів ціну газу, то це 40 млн доларів щомісяця», - пояснює мер міста.

«Це якраз приклад циркулярної економіки, тому для нас дуже важливо бути партнером Житомира у цьому проекті, коли з РДФ, зі сміття виробляється тепло і електрика», - коментує голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

Разом із тим, поява таких котелень утримає тариф для населення.

«Це дасть можливість не підвищувати тарифи, мати стабільну тарифну політику для людей, навіть в умовах, коли газ є рекордно дорогим. Для того, щоб Україна взагалі не імпортувала газ. Навпаки - мала можливість експортувати газ і ці кошти йшли на оборону нашої країни», - говорить Юрій Вітренко.

Не буде затримок із опаленням і на рівні області, - зауважує керівник Житомирської ОВА Віталій Бунечко.

«Наш регіон забезпечений дровами. Більше того, ми готові допомагати іншим регіонам. Опалювальний сезон буде непростий, ми до нього готуємось, ми готові до будь-яких викликів».

На відміну від Житомирщини, готовність до опалювального сезону в деяких областях України нижча і щоб покращити ситуацію працюють на усіх рівнях влади, - додає голова правління НАК «Нафтогаз України».

«В Житомирі практично повністю готові до опалювального сезону, в інших містах на 70 - 80%, щодо накопичення газу в підземках у нас приблизно 13,9 млрд кубометрів газу - це дає можливість нормально входити в опалювальний сезон. Далі, дивлячись по ситуації ми вже будемо додатково імпортувати газ. На заході України ми збільшуємо видобуток, на сході України ми фактично стабілізуємо видобуток. Зокрема, за рахунок деокупованих територій. Зараз звільнили Харківщину, там ми збільшуємо видобуток. Те, що може зробити держава, місцева влада, люди, ми підготувалися фактично на 90%».

Нагадаємо, директор «Житомиртеплокомуненерго» на виконкомі 21 вересня запевнив, що Житомир на 95% готовий до початку опалювального сезону.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Нафтогаз 
Матеріали по темі