Суспільство

В Україні створили онлайн-платформу, аби громадяни могли подати скаргу на порушників антитютюнового законодавства

5 October 2022, 14:14

З 11 липня 2022 року Законом України № 1978-ІХ запроваджено додаткові правила щодо захисту бездимного середовища. Для того, аби кожен, хто стикається з порушенням антитютюнового законодавства, міг повідомити про нього й захистити себе і своїх близьких, у Центрі громадського здоров’я створили онлайн-платформу — https://nosmoking.phc.org.ua/». Тут є можливість подати скаргу безпосередньо через сайт, або ж через мобільний застосунок чи чат-боти в месенджерах Telegram i Viber.

Про це 4 жовтня повідомила пресслужба Центру громадського здоров’я України.

«Насамперед, нові норми антитютюнового законодавства покликані захистити людей від сигаретного диму. Адже за міжнародними дослідженнями в Україні щороку від пасивного куріння гине близько 13 тисяч людей. Щоб громадянам України було легше контролювати своє право на бездимне середовище, ми створили цей простий онлайн-сервіс для моніторингу порушень антитютюнового законодавства», — говорить Олег Дудін, головний фахівець із поведінкових факторів ризику Центру громадського здоров’я.

З допомогою платформи https://nosmoking.phc.org.ua/ громадяни можуть повідомити про такі порушення:

  • куріння в ресторанах, барах, кафе;
  • куріння в громадських місцях, житлових будинках, у транспорті;
  • реклама тютюнових виробів;
  • нелегальна торгівля тютюновими виробами;
  • відсутність попереджувальної інформації та наявність заборонених предметів для куріння.


Заповнивши усі необхідні дані, система автоматично направить скаргу до відповідного органу контролю.

Нагадаємо, 11 липня журналісти Житомир.info дізнавалися, як у житомирських закладах розбиралися з нюансами заборони куріння IQOS або glo у зв’язку зі змінами в законодавстві, а поліція нагадувала про штрафи.

Як повідомляв Житомир.info, 28 червня 2022 року пресслужба Міністерства охорони здоров’я нагадала, що з 11 липня починає діяти заборона на куріння glo та IQOS у громадських місцях.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: куріння сигарета антитютюнове законодавство онлайн-платформа 
Матеріали по темі