Здоров'я

ГО запустила «гарячу лінію» інформпідтримки для пацієнтів з онкозахворюваннями, МОЗ нагадує про Програму медичних гарантій

21 October 2022, 13:33

Громадська організація «Афіна. Жінки проти раку» запустила гарячу лінію інформаційної підтримки для пацієнтів з онкологічними захворюваннями — «Пацієнт має право!».

Про це 21 жовтня повідомив пресцентр Міністерства охорони здоров’я України.

«За номерами +38 (066) 911 33 33 та +38 (068) 911 33 33 пацієнти можуть отримати відповіді на актуальні запитання щодо лікування та гарантованих державою послуг», – йдеться у повідомленні.

Зателефонувавши на гарячу лінію, пацієнти з онкологічними захворюваннями зможуть дізнатися:

• які медичні послуги мають бути безоплатними для пацієнтів;

• як перевірити наявність ліків;

• що робити, якщо відмовляються надати безоплатно медичну послугу;

• які є можливості для лікування онкологічних захворювань в Україні та за кордоном.

Дзвінки тарифікуються згідно з тарифами вашого мобільного оператора. Гаряча лінія працює з 10:00 до 18:00 з понеділка по п'ятницю.

Зазначається, що проєкт «Гаряча лінія інформаційної підтримки онкопацієнтів ПАЦІЄНТ МАЄ ПРАВО» створено ГО «Афіна. Жінки проти раку» за підтримки King Baudouin Foundation.

У МОЗ нагадують, що кожного року близько 140 тисяч українців дізнаються про онкодіагноз. Тому рання діагностика онкозахворювань залишається пріоритетним напрямом Програми медичних гарантій (ПМГ).

У ПМГ входить шість досліджень, які дозволяють виявити онкологію на ранніх стадіях:

• мамографія — обстеження молочних залоз;

• гістероскопія — обстеження матки;

• езофагогастродуоденоскопія (гастроскопія) — обстеження стравоходу і шлунка;

• колоноскопія — обстеження товстого кишківника;

• цистоскопія — обстеження сечового міхура;

• бронхоскопія — обстеження трахеї та бронхів.

Під час проведення обстежень пацієнтам безоплатно гарантується консультація лікаря, безпосередньо дослідження, аналіз та опис результатів, місцева або загальна анестезія під час проведення гістероскопії, бронхоскопії, езофагогастродуоденоскопії, колоноскопії та цистоскопії тощо.

Більш детальний перелік послуг для кожного дослідження опублікований на сайті НСЗУ (пункти 17-22, файл «Специфікація»). Безоплатно дослідження можна пройти за направленням лікаря, з яким укладена декларація, або за направленням лікуючого лікаря.

Для проведення діагностичних досліджень встановлено вікові обмеження:

• мамографію та колоноскопію призначають після 40 років,

• гістероскопію, гастроскопію, цистоскопію, бронхоскопію — після 50 років.

Пацієнти такого віку з направленням від лікаря можуть пройти дослідження безоплатно в медичних закладах, які мають договори з НСЗУ за відповідними напрямами.

Проте пацієнтам молодшого віку лікар також може виписати направлення на такі дослідження, якщо підозрює новоутворення. У такому разі ці дослідження також будуть оплачені Національною службою здоров’я України.

Потрібний заклад для проведення необхідного дослідження допоможе знайти оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Нагадаємо, 18 червня 2022 року пресслужба МОЗ інформувала, що заклади охорони здоров’я почали отримувати онкопрепарати, які надійшли в рамках гуманітарної допомоги зі США. Міністерство охорони здоров’я України розподілило та розвезло на склади 16,5 тонни лікарських засобів, які використовуються під час лікування пацієнтів з онкологією. Станом на вказану дату Житомирська область вже отримала доставлення.

28 липня 2022 року на сайті Міністерства охорони здоров’я розповіли про безоплатний пакет медпослуг для дітей і дорослих з онкологією та пояснили, як його отримати.

Як повідомляв Житомир.info, на початку березня 2022 року Міністерство охорони здоров’я пояснювало, як онкопацієнти можуть отримати медичну допомогу під час війни.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: онкологія онкозахворювання гаряча лінія МОЗ  
Матеріали по темі