Здоров'я

У МОЗ розповіли про безоплатний пакет медпослуг для дітей і дорослих з онкологією та пояснили, як його отримати

29 July 2022, 10:11

Програма медичних гарантій покриває всі найважливіші види медичної допомоги для пацієнтів з онкологією на кожному етапі лікування. Зокрема, і хімієтерапевтичне лікування та супровід в амбулаторних або стаціонарних умовах. Для цього передбачений відповідний пакет послуг для пацієнтів із підтвердженим діагнозом злоякісного новоутворення.

Інформацію про хімієтерапевтичне лікування пацієнтів з онкологією 28 липня оприлюднили на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Безоплатний перелік медпослуг для дітей та дорослих з онкологією включає:

• лабораторні та інструментальні дослідження в амбулаторних і стаціонарних умовах (МРТ, КТ, УЗД, рентген-дослідження, ендоскопічні дослідження, сцинтиграфія);

• забезпечення лікарськими засобами, які МОЗ закуповує централізовано, та ліками, закупленими коштами інших програм центрального та місцевого бюджетів, а також ліками з Нацпереліку та необхідними медичними виробами і витратними матеріалами;

• інтенсивна терапія, киснева підтримка, знеболення на всіх етапах;

• реабілітації під час лікування;

• харчування в стаціонарних умовах та ін.

Повний перелік послуг можна знайти за посиланням https://bit.ly/3JgmmbW (пакет 27 «Хімієтерапевтичне лікування та супровід дорослих і дітей з онкологічними захворюваннями в амбулаторних та стаціонарних умовах», файл «Специфікація»).

У Міністерстві охорони здоров’я зауважують, що пацієнт отримує хімієтерапевтичне лікування безоплатно незалежно від того, буде воно проведене в амбулаторних чи в стаціонарних умовах. Медзаклади мають забезпечити пацієнту всі медичні вироби, витратні матеріали та лікарські засоби, необхідні для надання послуг.

«Щоб отримати медичну допомогу безоплатно, пацієнту потрібне направлення лікуючого лікаря або документ про переведення з іншого медзакладу. Якщо у пацієнта є встановлений діагноз, до свого лікуючого лікаря він звертається без направлення», – пояснюють у МОЗ.

Пацієнт має право обирати заклад, де отримуватиме послуги, незалежно від місця реєстрації чи фактичного перебування.

Знайти потрібний заклад для лікування можна, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ (16-77).

Нагадаємо, 18 червня 2022 року пресслужба МОЗ інформувала, що заклади охорони здоров’я почали отримувати онкопрепарати, які надійшли в рамках гуманітарної допомоги зі США. Міністерство охорони здоров’я України розподілило та розвезло на склади 16,5 тонни лікарських засобів, які використовуються під час лікування пацієнтів з онкологією. Станом на вказану дату Житомирська область вже отримала доставлення.

Як повідомляв Житомир.info, на початку березня 2022 року Міністерство охорони здоров’я пояснювало, як онкопацієнти можуть отримати медичну допомогу під час війни.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: онкологія онкозахворювання онкодиспансер лікування хіміотерапія МОЗ  
Матеріали по темі