Влада

Мер розглядає можливість закупити Starlink для житомирських «Пунктів незламності»

25 November 2022, 11:35

На позачерговому виконкомі Житомирської міської ради 25 листопада обговорювали питання про «Пункти незламності».

Про ці об’єкти йшлося під час розгляду питання «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету міської ради від 28.10.2022 №907 «Про утворення та діяльність тимчасових пунктів обігріву населення Житомирської міської територіальної громади». Нагадаємо, що вказаним рішенням у різних районах Житомира збиралися облаштувати 21 пункт обігріву населення.

Щодо питання доповідав начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Микола Дідківський.

«Пропонується внесення переліку, відповідно до додатка, 20 «Пунктів незламності», які мають забезпечити, коли дійсно буде траплятись отаке лихо, життєдіяльність нашого населення, принаймні мінімально. Це надання можливості зігрітися, випити гарячого чаю, і для елементарних потреб: зарядити телефон і передзвонити, якщо пропадає зв'язок, можливо, зв’язатись із рідними та близькими. Визначені об’єкти, визначені відповідальні особи. Завершується де-факто сьогодні робота стосовно організаційних заходів, і ці пункти вже відкривались і працювали, коли в нас пропадало світло два дні тому, і працюють на сьогодні. Прийняття цього проєкту дозволить нам більш змістовно і швидко організовувати цю роботу», – зазначив Микола Дідківський.

Житомирський міський голова, обговорюючи питання, зазначив, що місто очікую від держави супутники Starlink. Однак мер розглядає варіант закупівлі супутників.

«Ми зробили заявку, і держава нам обіцяє, що надасть на ці пункти ще Starlink, бо тут і інтернет, і зв'язок. Зрозуміло, що не факт, що буде працювати мобільний зв'язок у разі таких критичних ситуацій. Якщо своєчасно воно не поступить, може, нам на черговій сесії розглянути питання і закупити цих 15-20 Starlink. Вони зараз вже є у вільному продажу. Всі ті, що офіційно йдуть на Україну, – 40-44 тис. грн. Вже немає за 15 тисяч, я вже замовляв собі. І там ще потрібно брати офіційні – ті, які йдуть на Україну», – сказав мер.

Зауважимо, що начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко 24 листопада, розповідаючи про «Пункти незламності» в області, казав про задачу заповнити всі «Пункти незламності» Starlink. «З цим є великі проблеми, але Мінцифри звернулося до представництва «Starlink», щоб максимально нам продали Starlink, щоб ми забезпечили «Пункти незламності», – зазначав Віталій Бунечко.

Нагадаємо, ввечері 23 листопада 2022 року житомиряни грілися та заряджали гаджети в «Пунктах незламності», В одному з таких пунктів люди були і вранці 24 листопада. Адреси пунктів незламності у Житомирі та селі Вереси дивіться тут.

Як повідомляв Житомир.info, ввечері 23 листопада 2022 року містяни грілися та заряджали гаджети в «Пунктах незламності», в той час, як у місті почали відновлювати електропостачання, яке відключили після 14:30 після масованих ракетних ударів російських окупантів по інфраструктурних об’єктах в різних регіонах України.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Пункт незламності пункт обігріву Starlink  
Матеріали по темі