Місто

Як Житомирська міська територіальна громада опікується переселенцями

9 December 2022, 12:19

Станом на 1 листопада 2022 року в Житомирській міській територіальній громаді зареєстровані 10 923 внутрішньо переміщені особи, які перемістились із зони ведення активних бойових дій, окупованих та деокупованих територій.

Про це йдеться в оприлюдненому 6 грудня проєкті рішення сесії про Програму соціально-економічного і культурного розвитку Житомирської міської територіальної громади на 2023 рік.

«У жовтні 2022 року спільно з благодійним фондом «Карітас-Спес»розпочато реалізацію проєкту «Соціальна кухня», в рамках якого безкоштовно забезпечуються внутрішньо переміщені та малозахищені особи гарячими обідами. Партнери з Італії надали обладнання для гарячого і холодного цехів кухні, здійснюють фінансування витрат на її утримання та закупівлю продуктів. Щодня планується забезпечувати обідами близько 300 осіб. На базі «Прозорого офісу» відкрито кімнату кризової психологічної допомоги внутрішньо переміщеним особам. Консультаційна допомога надається безкоштовно на індивідуальних зустрічах та групових тренінгах. Проєкт реалізується у межах співпраці між Житомирською міською радою та благодійною організацією «БФ «Адвентистське агентство допомоги та розвитку в Україні» (ADRA Ukraine) спільно з німецьким представництвом ADRA за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO). Для внутрішньо переміщених осіб закуплено близько 10 тисяч транспортних карток», - йдеться у повідомленні.

В рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» за фінансової підтримки німецького міжнародного товариства Deutche Gesellschaftfur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) Gmb HGIZ переобладнано комунальне приміщення площею 240 м² під тимчасове житло для внутрішньо переміщених осіб та тих, хто потрапив у скруту. В новоствореному прихистку облаштовано 7 житлових кімнат для 21 особи. Загальна вартість проєкту 120 тис. євро.

В рамках меморандуму між Житомирською міською радою, благодійними організаціями «БФ Карітас-Житомир» та «Український фонд благодійництва» відкрито Центр для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, який розрахований на 40 ліжок. Приміщення обладнані меблями, побутовою технікою, є ігрові кімнати для дітей. Мешканці центру мають можливість отримати гарячий обід, продукти харчування і соціальну допомогу.

Підготовлена та подана заявка до Європейської комісії щодо будівництва житла для внутрішньо переміщених осіб. Планується збудувати близько 150 квартир.

Укладено договір на виконання проєктних робіт з будівництва інженерних мереж та території благоустрою з метою функціонування модульного містечка для внутрішньо переміщених осіб. Планується встановлення близько 40 модульних будинків. Це буде обладнане всім необхідним житло площею 40-50 кв.м, розраховане на одну родину.

Нагадаємо, 29 жовтня директорка департаменту соціальної політики Житомирської міської ради Вікторія Краснопір акцентувала, що внутрішньо переміщені особи мають перебувати за місцем реєстрації, інакше будуть позбавлені виплат. 6 грудня департамент соцполітики повідомив про вибіркові перевірки, за результатами яких припинено надання допомоги на проживання 57 внутрішньо переміщеним особам.

Як повідомляв Житомир.info, 19 жовтня 2022 року в ОВА інформували, що на території Житомирської області перебуває 71 547 внутрішньо переміщених осіб.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міськрада переселенці ВПО біженці  
Матеріали по темі