Місто

У Житомирі за кошти міжнародних партнерів розроблять Концепцію розвитку велоінфраструктури

23 May 2023, 17:46

У Житомирі хочуть створити умови для безпечного пересування велосипедом, для цього у місті розпочали створювати концепцію розвитку велоінфраструктури – розповіли на брифінгу 23 травня.

«На першому етапі буде визначено консультанта, компанію, яка розробить велоконцепцію для Житомира – це буде профінансовано за кошти Урядів Німеччини та Швейцарії. У фіналі ми отримаємо концептуальний документ. Надалі працівники виконкому розроблять бюджетну програму, вона буде затверджена рішенням сесії з встановленими термінами на реалізації цього проєкту», - говорить заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.

До розробки документа залучать фахівців, а також представників велоспільноти міста.

«Він стане основою і дійсно структурує, визначить пріоритет де, на яких вулицях може з'являтися велоінфраструктура, де це потрібно було на вчора. Ми комунікуємо між собою, у нас є чат у Фейсбук, є чат робочої групи, де залучені представники Асоціації велосипедистів Житомирщини», - додала представниця ГО «Асоціація велосипедистів Житомирщини» Аліна Кундіч.

І хоча говорити про створення самих велодоріжок ще зарано у міській раді твердо кажуть, що це будуть повноцінні маршрути, а не короткі велосмуги.

«Сама головна мета концепції – не робити їх (велодоріжки) відокремленими, щоб вони вели нізвідки та в нікуди. Найголовніше – це зв’язати райони, зробити зрозумілими для всіх мешканців Житомира, вперше чергу для велосипедистів», - сказав Олександр Шевчук.

Розробити концепцію планують за чотири місяці.

«Проаналізуємо вихідний стан існуючої велоінфраструктури, а також напрацюємо мережу велосипедних маршрутів. Орієнтуємося на три-чотири місця», - говорить координаторка проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні II» в Житомирі Ірина Мілаш.

Нагадаємо, розпорядженням від 8 травня 2023 року мер Сергій Сухомлин створив робочу групу з питань розробки Концепції велосипедного руху на території Житомирської міської територіальної громади. Очолив робочу групу заступник мера Олександр Шевчук. 22 травня міська рада анонсувала розробку Концепції розвитку велосипедної інфраструктури Житомирської міської територіальної громади на період до 2030 року, наголосивши, що вона є одним із важливих і необхідних кроків реалізації Плану сталої міської мобільності Житомира, який з 2019 року є основою для транспортної політики міста

Як повідомляв Житомир.info, з 27 червня 2022 року на вулиці Театральній у Житомирі діє оновлена розмітка – зі смугами для громадського транспорту та велосипедистів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: велосипед велоінфраструктура концепція Шевчук Кундіч Мілаш  
Матеріали по темі