Суспільство

У Житомирській області представники ТЦК займаються рекрутингом: скільки та які вакансії є в ЗСУ

26 March 2024, 16:16

Чим служба за контрактом відрізняється від мобілізації, або яку бригаду обрати – представники ТЦК розпочали кампанію з рекрутингу у Збройні сили України в Житомирській області.

Така робота має на меті замінити застарілі підходи та заохочувати до добровільного долучення до військової служби, кажуть в Житомирського обласного ТЦК та СП. Наголошують, що після спілкування людина має право вибору, і повістку їй видавати не будуть.

«Таке рішення було прийнято для того, щоб зняти у людей відчуття страху, яке у них є, що зараз прийдуть і їх заберуть, повістки через ТЦК. Це зроблено, щоб люди могли прийти просто поспілкуватися, проконсультуватися та прийняте для себе відповідне рішення. Така робота проводиться в усіх містах, населених пунктах, де є відділи ТЦК. Тобто в Житомирський район, 10 відділів, і робота проситься через ЦНАПи. В ЦНАПах місця нам виділені, зараз працюємо над наповненням рекламної бази, але люди вже там працюють, приймають, консультують. Вважаю, що це буде проривний момент в цій роботі», – говорить начальник сектору комплектування Житомирського обласного ТЦК та СП Олексій Бєланов.

Потенційний військовослужбовець може самостійно обирає конкретну військову частину, професію, або термін проходження служби, проте не всі українці про це знають, тому представники Житомирського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки пройшли необхідні курси й тепер будуть доносити цю інформацію людям.

«Контракт – це визначений термін. Плюс є й інші соціальні переваги – отримання більше грошей у разі підписання контракту. Ми пропонуємо військову частину, вона йде до військової частини де проводиться співбесіда, визначають фахові якості, що їм потрібно у частині й посаду, яку пропонують. Людина отримує рекомендаційний лист з ним приходить до ТЦК і оформлює особову справу для контрактника і там прописується посада, яку вона обрала», – каже начальник сектору комплектування Житомирського обласного ТЦК та СП.

ЗСУ наразі є найбільшим роботодавцем в Україні. Розповідають скільки вакансії є в Житомирській області та які професії мають попит.

«Мінімум 10 тисяч вакансій у нашій області, в нашому підпорядкуванні. У військах мають найбільший попит ті, які пов'язані роботою з технікою – оператори, механіки водії. Але найбільше люди бажають вийти на посаду БПЛА, вважають, що це найменш страшно», – розповідає Олексій Бєланов.

Також в центрах зайнятості тепер є вакансії для рекрутингу в Збройні Сили України.

«Вакансії в армії на сьогодні дуже різноманітні, є вакансії, як на бойові посади, так і на тилові. Якщо говорити про бойові – це стрілець, гранатометник, оператор БПЛА, снайпер, водій різних транспортних засобів, в тому числі й бойових машин. Також є кухарі, бухгалтери, кінологи. Є також вакансії у нашому військовому інституті ім. С. Корольова, де також буде проводитися відбір кандидатів на посади. В базі Житомирської обласної служби зайнятості є конкретно 292 вакансії, які передбачають подальше укладення контрактів з військовими частинами. Наприклад, посада кухаря – заробітна плата від 20 100 грн, водії - 22 000 грн», – говорить начальниця управління реалізації політики зайнятості Житомирського обласного центру зайнятості Світлана Карпович.

В обласному центрі зайнятості зазначають, що наразі на Житомирщині зареєстровано 5 700 пошукачів роботи.

Нагадаємо, 15 січня 2024 року Міністерство оборони, robota.ua та Державна служба зайнятості підписали Меморандум про взаємодію та співробітництво, тому відтепер у центрах зайнятості будуть вакансії для рекрутингу ЗСУ.

Як повідомляв Житомир.info, в Житомирській обласній військовій адміністрації 5 грудня 2023 року відбулася розширена нарада з керівниками громад та представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки області щодо питання мобілізації.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: рекрутинг ТЦК та СП ЗСУ вакансія центр зайнятості ЦЗ Бєланов Карпович військова служба 
Матеріали по темі