Місто

У Житомирі обговорюють припинення фінансування комунальних театрів, влада ситуацію поки не коментує

23 April 2024, 11:56

Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім. Івана Кочерги, Житомирський академічний театр ляльок, та Житомирська обласна філармонія можуть припинити роботу через відсутність коштів на зарплати працівникам.

Про це 22 квітня 2024 року повідомив актор драмтеатру Олександр Литовченко.

«На жаль у травні ми з Вами не побачимось, оскільки весь колектив Житомирський академічний музично-драматичний театр ім. Івана Кочерги вимушений йти у фінансову відпустку. Житомирська обласна держадміністрація вирішила, що культура не на часі і припинила фінансування закладів культури. Тобто Житомирський академічний Український музично-драматичний театр ім. Івана Кочерги, Житомирський академічний театр ляльок, та Житомирська обласна філармонія не має фінансування на зарплати працівникам», - йдеться у дописі.

Олександр Литовченко наголошує, що зарплати в артистів й так «мізерні».

«Моя заробітна плата, як артиста драми вищої категорії зі стажем роботи 14 років, не перевищує 10 тисяч грн. І навіть цей мінімум вони хочуть відібрати. Мені потрібно утримувати сім'ю, я з перших днів повномасштабної війни став на захист України, отримав травми та за рішенням ВЛК був списаний... Питання!!!Для кого я служу?», - наголошує актор.

Допис Литовченка станом на 11:30 23 квітня мав більш ніж 3,8 тисячі перепостів. Зокрема, на сторінці Житомирського академічного театру ляльок та режисера обласного драмтеатру Петра Авраменка, який сподівається, що акторів почують.

За коментарем щодо ситуації з фінансуванням закладів культури Житомир.info звернувся до обласної військової адміністрації, там відповіли, що з цього приводу 23 квітня буде брифінг. Чекаємо...

Ввечері ОВА оприлюднила офіційну інформацію про ситуацію з фінансуванням закладів культури

В оприлюдненому 23 квітня аналітичному матеріалі команди YC.Market про доходи театрів зазначалося, що Житомирський музично-драматичний театр ім. Івана Кочерги у 2023 році у якості розпорядника державних коштів витратив 22 млн грн, Житомирська обласна філармонія розпоряджалася 20 млн грн публічних коштів, Житомирський академічний театр ляльок з місцевого бюджету отримав 9,2 млн грн. У драмтеатрі ім. Кочерги працює 143 людини, у театрі ляльок – 50 людей, а у філармонії – 171 людина.

Нагадаємо, два театри та філармонія є комунальними закладами Житомирської обласної ради, але на час дії воєнного стану повноваження щодо розпорядження коштами обласного бюджету передані обласній військовій адміністрації. У 2022 році Житомирському академічному українському музично-драматичному театру імені Івана Кочерги з обласного бюджету було недофінансовано 6 млн грн, при потребі 28 млн грн, начальник управління культури та туризму ОВА Анатолій Душко у січні 2023 року запевняв, що робитимуть усе задля того, щоб творчі колективи вчасно отримували зарплатню, не їхали шукати кращої долі за кордоном та «гідно тримали культурний фронт області».

Як повідомляв Житомир.info, начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко за 2023 рік отримав 1 млн 009 тис. 699 грн зарплати, зарплата його заступників була більш ніж 1,1 млн грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: театр актор бюджет драмтеатр філармонія зарплата 
Матеріали по темі