Влада

З 2020 року на модернізацію їдалень та впровадження здорового харчування у школах Житомирської області виділили понад 135 млн грн

15 June 2024, 10:24

З 2020 по 2023 рік на модернізацію їдалень у школах Житомирської області було спрямовано понад 135 мільйонів гривень з державного й обласного бюджетів та кошти громади.

Про це ввечері 14 червня на своїй сторінці у Facebook повідомив начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

«Сьогодні під час наради за участі першої леді України Олени Зеленської обговорили перспективи подальшого впровадження реформи шкільного харчування. Разом з заступником керівника Офісу Президента Олексія Кулеби, міністром освіти та науки Оксеном Лісовим, керівником команди реформи шкільного харчування Орестом Степаняком та очільниками обласних військових адміністрацій з усієї країни визначили першочергові кроки для впровадження регіональних програм реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року. Ці обласні програми були розроблені з урахуванням місцевих особливостей за підсумками 19 регіональних форумів, які провела команда реформи шкільного харчування. За словами Олени Зеленської за підсумками перемовин, що відбулися на міжнародній конференції з відновлення України в Берліні, наші міжнародні партнери добре розуміють важливість впровадження цієї реформи в Україні та готові долучатися до цього процесу. Тому зараз особливо важливо наповнити її якісними проєктами, які є частиною системної роботи, що має на меті зміну підходів до харчування в українських закладах освіти. Житомирщина вже давно є активним учасником реалізації реформи шкільного харчування. У період з 2020 по 2023 рік на модернізацію їдалень у школах та впровадження здорового харчування для наших дітей було спрямовано понад 135 мільйонів гривень з державного й обласного бюджетів та кошти громад», - йдеться у повідомленні.

В 75 закладах загальної середньої освіти були модернізовані харчоблоки. Встановлено сучасне технологічне обладнання, проведено ремонти обідніх залів, закуплено нові меблі, впроваджено нові меню та форми харчування. Це все сприяє покращенню умов для наших дітей, роблячи їхнє харчування не лише смачнішим, але й здоровішим.

У 10 територіальних громадах області 87 закладів загальної середньої освіти обслуговуються за допомогою кейтерингу, а 61 – за допомогою аутсорсингу. У Житомирі у 28 закладах освіти впроваджено дабл-меню, а в 32 закладах Житомирської міської територіальної громади організовано триразове харчування дітей з режимом повного дня.

Для підвищення рівня підготовки персоналу шкільних їдалень у 2024 році планується створення трьох «кулінарних хабів». На базі ДНЗ «Центр сфери обслуговування Житомира» вже функціонує навчально-практичний центр громадського харчування, який одночасно виконує функції кулінарного хабу. Тут кухарі закладів освіти проходять перепідготовку та підвищення кваліфікації. За період 2021-2024 років таке навчання пройшли 586 кухарів. Також завершуються роботи зі створення ще двох кулінарних хабів на базі Житомирського професійного ліцею та Коростишівського професійного аграрного ліцею.

У 2024 році, держава запланувала виділення додаткових коштів у вигляді субвенції на модернізацію їдалень. Для участі в цій програмі вісім закладів освіти області підготовили відповідні проєкти. Також ведуться перемовини з міжнародними партнерами задля залучення додаткового фінансування.

Нагадаємо, у серпні департамент освіти і науки Житомирської облдержадміністрації здійснив закупівлю обладнання для шкільних їдалень за майже 2 млн грн.

Як повідомляв Житомир.info, в жовтні 2021 року департамент освіти і науки Житомирської ОДА оголосив три тендери на придбання для 18 навчальних закладів Житомирської області обладнання для їдалень з очікуваною вартістю 7,2 млн грн: купували пароконвектомати, картоплеочисні машини та машин для обробки овочів. Всі тендери виграло будівельне ТОВ «АртХаус», у якого купили обладнання для їдалень за 7 млн 170 тис. 660 грн: чотири комплекти за 1 млн 593 тис. 480 грн, сім комплектів за 2 млн 797 тис. 189,99 грн і ще сім комплектів за 2 млн 779 тис. 990,01 грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Бунечко учень школа навчання їдальня харчування 
Матеріали по темі