Суспільство

Студенты в Житомире показали, как спит общественность

13 серпня 2008, 08:03
12 серпня відбулася театралізована акція Житомирського обласного осередку ВМГО Демократичного Альянсу в рамках загальноукраїнської молодіжної протестної кампанії «Театр політичної драми». Вистава мала назву «Сон громадськості» і була проведена перед Житомирською облдержадміністрацією на площі Корольова, - повідомояє офіційний сайт Демальянсу. 
 Молодь пародіювала поведінку та вчинки політиків України. Головними героями були Янакевич, Тимоченко, Юченко. Зрозуміло чиї це прототипи. Актори-політики грали в карти на гроші, ділили на шматочки карту України, відривали «печінку», … Виглядало ніби гра, але в кожному жарті є своя правда. Вистава починалася із показу буденного дня на роботі у ВРУ політиків, і продовжилася у сні просої людини та поневіряннях її «душі». Текстівкою акції були слова Шевченка, які студенти вдало вписали у сценарій, що підкреслило незмінність України за сторіччя. Акторами та сценаристами, режисерами та звукооператорами акції-вистави була активна та небайдужа до проблем сьогодення молодь.
Вулична вистава присвячувалася потребі пробудження громадської свідомості простого народу, розумінню важливості захисту своїх прав та свобод, права на гідне життя у своїй країні. В центрі уваги всієї кампанії – неспроможність українських політиків забезпечити гармонійний та безкризовий розвиток нашої держави. Молодь закликала людей «прокинутися» від довгого хворобливого сну і зазирнути прямо у вічі політикам, які неспроможні виконати ані свої обіцянки, ані виправдати довіру народу.
 
 
 
 
Акція проходила у межах першої хвилі регіональних вистав «Патос-Політікус або патології українського істеблішменту» - загальноукраїнської молодіжної протестної кампанії «Театр політичної драми».
Завтра делегація з активістів Житомирського обласного осередку «ДемАльянс» відправиться до Києва. У столиці молодь із десяти регіонів України проведе також театралізовану акцію «Підмочена репутація» біля стін Кабінету Міністрів України.
До грудня-2008 Демократичний Альянс у Житомирі проведе ще близько чотирьох акцій в рамках протестної кампанії «Театр політичної драми».
Матеріали по темі