Суспільство

Как в Бердичеве Хануку праздновали. ФОТОрепортаж

30 грудня 2008, 12:01

На свято оновлення та очищення – Хануку запросила бердичівлян єврейська месіанська громада «Яхад». Свято вогню, світла, радості та веселощів триває 8 днів. Іудеї згадують диво, яке сталося у Єрусалимському Храмі у ІІ-му сторіччі до н.е. Звільнивши місто від військ гонителя євреїв греко-сирійського правителя Антіоха та зайшовши до храму, вони виявили, що один із найдавніших символів іудаїзму – світильник менора осквернили. Незабаром єдине місце поклоніння Богові було відбудовано. . 

http://www.trkvik.tv/images/upload/images/4598.full.image.jpg

  http://www.trkvik.tv/images/upload/images/4599.full.image.jpg

http://www.trkvik.tv/images/upload/images/4600.full.image.jpgВадим

Кєлдиш, рабин єврейської месіанської громади «Яхад»: «Строки про семисвечник менору мы находим в Законе Моисея, в Торе. Она всегда должна гореть. В каждую из чашечек меноры заливалось масло. Евреи нашли лишь один его кувшин, которого хватало на один день. Но священники помолились и произошло чудо - вместо одного дня светильник горел все восемь... У нас есть такой светильник - ханукальный, который состоит из 9-ти свечей. 8 из них означают те самые восемь дней праздника, 9-я свеча - шамаш (слуга). Эта свеча скрыта от традиционного иудаизма, потому что мы верим в Иешую, мы верим в Мессию, как и все народы.»

Члени «Яхаду» дякували Богові за те, що Він увійшов до їхнього життя. У Господньому домі завжди свято, говорять вони, присутність Ієшуа комусь дарує здатність творити добрі справи, комусь – знайти у собі сили піднятися із самого дна, а комусь – просто жити.

На Хануку євреї галасують та жартують. Ставлять сценки із життя пращурів, кепкують одне з одного та зловтішаються над Антіохом і його прислужниками. Та усі як один славлять свого Господа і Спасителя.

Вадим Кєлдиш, рабин єврейської месіанської громади «Яхад»: «Мы стараемся отмечать этот праздник так, как пишут писание, Новый Завет, Библия. Мы, как первые верующие мессианские евреи собираемся в храмах, синагогах, у себя дома. Безусловно, существует масса прекрасных традиций, связанных с Ханукой. Много радости в этом празднике, много света... Тогда свершилось великое чудо, великое чудо совершается сегодня. Ханукальный огонь зажигается, прежде всего, в нашей жизни. Это дает нам надежду, уверенность, укрепляет нашу веру в Бога.», повідомляє ТРК ВІК.

У Бога немає кризи, говорить рабин Вадим Кєлдиш, Він завжди допомагає людині боротися із труднощами та успішно проходити усі випробування. Набагато легше це робити однією великою сім’єю. Через свято Хануки , кажуть у месіанській громаді, люди можуть через традиції єврейського народу познайомитися із Богом. І тоді їхнє життя обов’язково зміниться на краще.

Автор: Олександр Єжель

Житомир.info

Матеріали по темі