Суспільство

В Житомирской области антимонопольной комитет займется хлебозаводами

9 лютого 2009, 11:45

Житомирське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало хлібозаводам області вжити заходів щодо недопущення антиконкурентних узгоджених дій на ринку хліба та хлібобулочних виробів, які стосуються питань встановлення цін на хліб та хлібобулочні вироби під час виробництва та реалізації.

Враховуючи соціальну вагомість ринків основних продовольчих товарів, Житомирське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України постійно проводить дослідження обставин, які визначають на таких ринках умови здійснення господарської діяльності з виробництва на реалізації відповідних товарів. 

Ринок хліба та хлібобулочних виробів є одним з найважливіших соціально-вагомих ринків, тому проблеми функціонування ринку знаходяться на постійному контролі у відділенні.

Про це  Житомир.info повідомила прес-служба житомирського обласного територіального відділення антимонопольного комітету України

За інформацією, яка надходить до відділення, низкою підприємств хлібопекарної галузі області у лютому 2009 року заплановано підвищення оптово-відпускних цін на свою продукцію, що за певних умов може свідчити про погоджену конкурентну поведінку.

Відповідно до чинного законодавства будь-яка погоджена конкурентна поведінка (діяльність, бездіяльність) суб’єктів господарювання є узгодженими діями. Узгоджені дії суб’єктів господарювання, які призвели чи можуть призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції, кваліфікуються як антиконкурентні. Такими діями, зокрема, вважаються узгоджені дії, які стосуються встановлення цін чи інших умов придбання або реалізації товарів; вчинення схожих дій (бездіяльності) на відповідному ринку товару, якщо аналіз ситуації на цьому ринку спростовує наявність об’єктивних причин для вчинення таких дій.

Вчинення антиконкурентних дій тягне за собою відповідальність, передбачену Законом України “Про захист економічної конкуренції”, у вигляді накладення штрафу на суб’єкт господарювання у розмірі до десяти відсотків його доходу (виручки) за останній звітний рік, що передував року, у якому накладається штраф.

 Житомир.info

Матеріали по темі