Місто

Аферы с недвижимостью в Житомире. История очевидцев

26 January 2010, 12:07

Звісно, про шахраїв можна написати не одну книгу і надати сотні прикладів шахрайських комбінацій. Маю надію, що мої статті розкриють темні сторони і допоможуть нашим громадянам уникнути проблем з купівлею та продажем об’єктів нерухомості. Чим більше розвивається ринок нерухомості, тим більше на цьому ринку з’являється різного роду «комбінатори», які хочуть поживитися «легким хлібом». Тому, зазвичай, якщо вам пропонують чи дешеву квартиру, чи  дуже дешеві послуги, то слід бути пильними. Хто знає, можливо за такою супер - пропозицією ховається звикле шахрайство, і ви не встигнете схаменутися, коли залишитесь без грошей.

Наведу приклад зі свого життя, коли пару років тому назад я хотів сам придбати квартиру. Прочитав в газеті вигідну пропозицію від одного славнозвісного агентства. На той час однокімнатна квартира в середньому коштувала близько 40000у.о. Мені була запропонована квартира за ціною 35000у.о,  тим паче ця квартира була  запропонована агентством – це мене і заспокоїло. Того ж дня близько 18 години мене запросили до квартири, яка знаходилась в районі вокзалу. Звикла «хрущовка», але за зниженою ціною. Прийшовши на зустріч разом з працівниками агентства, я подивився квартиру і разом з «псевдо» господарем ми сіли за стіл переговорів.  Звичайно, я попросив надати мені документи на квартиру і документи власника квартири. Документи на квартиру не підлягали сумніву, працівники агентства теж перевірили документи, але паспорт хазяїна квартири викликав у мене підозри, тому що вік хазяїна паспорта не відповідав його зовнішності. Вже йшла мова про аванс, але внутрішній голос та інстинкт самозахисту підказав мені не поспішати, тому я переніс зустріч на наступний день. Зранку, поговоривши з сусідами цієї квартири я з’ясував, що справжній власник квартири покинув межі України. А так як він часто вживав алкоголь, його товариші викрали документи на квартиру, взяли довідку з ВЖРЕП про склад сім’ї, та продавали його власність. Якщо я не помиляюсь, вони до мене взяли вже два завдатки на цю квартиру. Теоретично, вони цю квартиру могли продати двічі в один і той же день. Звісно, коли родичі власника нерухомості довідались що відбувається, вони заявили до міліції і це злочинне угруповання було знешкоджено.

Таких житомирських прикладів можна було б навести безліч. Ці шахраї ошукали не тільки мене, але й агентство, яке займалося продажем цієї нерухомості. На мою думку, всі агентства повинні більш пильніше і професійніше підходити до об’єктів, які вони продають та старанно перевіряти документи, паспорти тощо, бо можна потрапити в халепу. Було б непогано мати єдину базу даних неблагополучних об’єктів нерухомості, хоча б по місту.  І необхідність Асоціації спеціалістів нерухомості України в цьому питанні є важливою, так як вона може об’єднати в майбутньому всіх ріелторів міста Житомира, тому що їх професійність та обізнаність дає можливість миттєво перевіряти інформацію, що дозволить уникнути випадків шахрайства.

В недалекому майбутньому на ринку нерухомості України залишаться тільки професіонали – люди, які мають відповідну спеціалізацію, дипломи за фахом.

З повагою Форест Сергій, директор АН «Актив+»

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі