
Наближається літо, а це найбільший час відпусток, і велика кількість бажаючих планує свій відпочинок закордоном. Тому виїжджаючим за кордон на відпочинок, закупівлю чи просто в гості, Житомирська митниця нагадує про дотримання правил перевезення певних товарів.
Таких “популярних” нині товарів, як сигарети та алкогольні напої, являються продуктами, призначеними для власного споживання, а їх вивезення не є експортом у розумінні Закону України 16.04.91 № 959-XII „Про зовнішньоекономічну діяльність”, Державна митна служба вважає за можливе здійснювати їх пропуск за межі України у кількості, передбаченій статтею 8 Закону України від 13.09.2001 № 2681-III „Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України”, а саме:
горiлчанi вироби у кiлькостi
тютюновi вироби – 200 цигарок (або
що ввозяться в особистому багажі громадянами.
Якщо ви їдете за кордон і бажаєте повезти туди якийсь місцевий сувенір, картину, свій улюблений музичний інструмент тощо, пам’ятайте про те, що далеко не всім творам мистецтва дозволено покидати межі нашої країни.
дозвіл Державної служби контролю не потрібен, якщо ви хочете вивезти за кордон:
— культурні цінності, що згідно з митною декларацією тимчасово перебу-вали в Україні;
— твори сучасного мистецтва (предмети народних художніх промислів, сувеніри, придбані в торговельній мережі);
— живопис, пластика малих форм, авторська графіка, гобелени, вироби декоративно-ужиткового мистецтва з кераміки, фарфору, фаянсу, скла, дерева, металу, текстилю та інших матеріалів, створені після 1945 року;
— вітчизняні та зарубіжні предмети побуту масового та серійного виробництва, створені після 1945 року (меблі, килими, предмети костюма, посуд, ювелірні вироби з некоштовного та напівкоштовного каміння, іграшки тощо);
— сучасні предмети релігійного призначення різної конфесійної належності тиражного виробництва;
— предмети техніки, що не мають значної історичної цінності (тобто такі, що не належали видатним особам, політичним діячам, не брали участі у видатних подіях, не належать до ексклюзивних моделей, які не були у серійному виробництві або випущені у малій кількості, не були ювілейними або випущеними до 1950 року, а їх кількість в Україні повинна перевищувати два екземпляри), годинники, виготовлені після 1950 року, патефони та платівки, випущені після 1960 року;
— твори друку, видані після 1945 року;
— музичні інструменти за наявності одного з документів: фабричний паспорт, торгова квитанція, чек, ярлик тощо, виготовлені після 1950 року;
— знаки поштової оплати України, видані після 1991 року;
— особисті нагороди за наявності орденських книжок або нагородних посвідчень;
— значки, пам’ятні знаки, ювілейні та пам’ятні монети, банкноти, які не є засобом платежу.
Отримати дозвіл на вивезення речей, що не входять до цього списку, можна у відділенні Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України (урядовий орган Міністерства культури і туризму України) за однією із адрес:
АР Крим, м. Сімферополь, пр. Кірова, 13, тел.: 54-58-41 (Автономна Республіка Крим, м. Севастополь);
м. Київ, б-р Т. Шевченка, 3, тел.: 279-53-40, 279-56-47 (Житомирська, Київська, Луганська, Сумська, Харківська, Черкаська, Чернігівська області, м. Київ);
м. Одеса, вул. Канатна, 83, тел.: 33-52-13, 33-52-12 (Вінницька, Запорізька, Одеська області).
Для тих же, хто везе з собою речі, які входять до вищенаведеного списку, радимо при можливості мати чеки або ярлики з вартістю витвору мистецтва.
Кілька порад подорожуючим
Не забувайте, що для вивезення за кордон дітей одним із батьків, обов’язково потрібна письмова, нотарільно завірена, згода другого з батьків.
Любителям подорожувати разом зі своїми домашніми улюбленцями радимо перед від’їздом за кордон подбати про належно оформлений ветеринарний паспорт тварини.Під час митного огляду вам можуть не дозволити ввезти в Україну ту чи іншу рослину — карантинна служба дає відповідний дозвіл лише після огляду рослини та визначення її безпечності.
При виїзді з нашої країни варто письмово задекларувати цінні особисті речі (фотоапарат, відеокамеру, ноутбук, мобільний телефон тощо) — тоді на зворотному шляху у митників не виникне питань щодо їх походження.
Пам’ятайте поради і подорожуйте грамотно!