Суспільство

Начальник Генштабу – Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Сергій Кириченко пропонує створити на Житомирщині Центр з утилізації боєприпасів на території 90-ї артилерійської бази боєприпасів Західного оперативного командування

4 January 2007, 16:18

Сьогодні, 4 січня, в рамках робочої поїздки по частинам і з’єднанням Західного оперативного командування начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Кириченко відвідав 90-у артилерійську базу боєприпасів, що дислокується на Житомирщині.

Перебуваючи на артбазі генерал-полковник Сергій Кириченко детально ознайомився з умовами зберігання на цьому об’єкті різних видів боєприпасів та вибухових речовин, системою його охорони і оборони, ходом виконання заходів з підвищення вибухопожежобезпеки, перспективами подальшого існування цієї бази, а також умовами життя і побуту військовослужбовців і працівників та членів їхніх сімей, вирішенням їх соціально-побутових проблем.

Варто додати, що на сьогодні на 90-ій артилерійській базі боєприпасів, технічна територія якої сягає понад 100 гектарів, зберігається 26 тисяч тонн боєприпасів.

У робочій поїздці до 90-ї артбази начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України супроводжували командувач військ Західного оперативного командування генерал-лейтенант Михайло Куцин та директор Департаменту утилізації ракет і боєприпасів Міністерства оборони України Петро Пятибрат.

Генерал-полковник Сергій Кириченко добре оцінив умови забезпечення вибухопожежобезпеки на цьому об’єкті, а також залишився задоволений темпами утилізації надлишкових боєприпасів.

Під час відвідування 90-ї артбази начальник Генерального штабу - Головнокомандувача ЗС України зустрівся з керівництвом Чуднівської районної державної адміністрації. Зокрема, під час зустрічі були обговорені питання створення на базі цього об’єкту державного підприємства або Центру з утилізації боєприпасів. Адже технічний стан непотрібних для подальшого використання боєприпасів, які зберігаються на 90-ій артбазі, дозволяє здійснювати їхню утилізацію на місці і не витрачати до 40% коштів на транспортування їх на інші підприємства, які розташовані на значній відстані від місця зберігання.

Окрім економії коштів на транспортуванні, створення на базі 90-ї артбази Центру утилізації дозволить працевлаштувати більше 150 цивільних осіб, які сьогодні працюють на цьому об’єкті. Адже, відповідно до планів, до кінця 2007 року з 90-ї артилерійської бази боєприпасів передбачається вивезти усі боєприпаси, а сам об’єкт розформувати.

Керівництво Чуднівської райдержадміністрації запропонувало також після розформування 90-ї артбази створити та розвивати інші виробничі структури, які перебуватимуть на балансі місцевих органів виконавчої влади.

Варто додати, що тендер на відкриття Центру утилізації боєприпасів у смт. Чуднів виграла корпорація “Таско”, яка має значний досвід у виконанні подібних робіт. В цьому році “Таско” планує утилізувати близько 10 тисяч тонн боєприпасів і протягом декількох років планує вийти на виробничі потужності до 25 тисяч тонн. Це дозволить суттєво прискорити ліквідацію боєприпасів не тільки 90-ї артилерійської бази, а й інших баз, арсеналів і складів, які розташовуються на теренах Західного оперативного командування, зокрема, у Брюховичах і Славуті.

http://www.mil.gov.ua

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі