Кандидат на посаду Житомирського міського голови, кандидат у депутати Житомирської обласної ради Ірина Синявська взяла участь у заходах вшанування пам’яті Йоана Павла ІІ, які проходили 16 жовтня у Вінниці.
- Ірино Максимівно, які заходи відбулися у Вінниці 16 жовтня?
- Це були служба Божа, освячення пам’ятника Йоану Павлу ІІ та концерт вшанування його пам’яті. 32 роки тому Апостольський Престол посів перший Папа-слов’янин, краківський кардинал Кароль Войтила. Цей Понтифікат був одним з найяскравіших в історії католицької церкви, він вплинув також і на світову історію. Зокрема, з Папою Йоаном Павлом ІІ пов’язують розпад комунізму.
У святкуванні взяли участь представники дипломатичного корпусу Ватикану, Польського Консульства, вінницької міської влади, єпископи РКЦ з України: Леон Дубравський, Маркіян Трофим’як, Броніслав Бернацький, Станіслав Падевський та секретар Єпископату Білорусі єпископ Антоній Демянко.
- Ви – католичка?
- Ні, я православна, але моя мама була католичкою. Я не розділяю людей за віросповіданням. Усі ми, віруючі, повинні бути толерантними і поважати одне одного.
- Як давно співпрацюєте з поляками?
- Понад 10 років тому, ще працюючи заступником Бердичівського міського голови, я започаткувала Дні польської культури в Бердичеві. Цей захід переріс на загальноміське свято, розпочав обмін художніми колективами між Бердичевом та польськими містами. Ми презентували досягнення і в мистецтві, і у виробництві на міжнародному «Святі хліба» у Яворі.
- Тобто ви підтримуєте польську спільноту?
- Так. На Житомирщині багато поляків, тому ми не можемо не забезпечувати розвиток і функціонування їхньої культури й духовності. Свого часу я співпрацювала з польським ансамблем «Соколи», влаштовувала їхні виступи, проводила суботники на польському кладовищі в Житомирі, вживала заходів для повернення апартаментів Єпископа Києво-Житомирської дієцезії… Мені не все вдалося звершити, тому й повертаюся.
- І останнє питання… Ви – православна. Який найперший крок плануєте зробити у напрямку розвитку віри й духовності в Житомирі, коли станете міським головою?
- Найперше, що планую зробити, – збудувати Музей природи, а Хресто-Воздвиженський храм повернути віруючим… Це один зі старих храмів Житомира, в якому за часів радянщини розмістили музей. Я вважаю, що храм повинен служити віруючій громаді і докладу всіх зусиль, щоб його повернути.



Прес-служба ХДС




















